Artyści są wśród nas

W piątek, 28 października 2022 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzezinach konkurs plastyczny pn. „Artyści są wśród nas”. Wzięła w nim udział uzdolniona młodzież szkolna z naszej gminy.

Tworzenie prac plastycznych dostarcza wiele satysfakcji i zadowolenia samemu twórcy, tym bardziej, jeżeli twórczość ta jest dostrzegana i doceniana. Stąd wzięła się idea, by młodzi twórcy mogli pokazać swój talent szerszemu gronu, a także wymienić się doświadczeniami i porównać swoje umiejętności.

W konkursie brali udział uczniowie z sześciu szkół podstawowych: z Morawicy, z Obic, z Brzezin, z Dębskiej Woli, z Bilczy, z Woli Morawickiej i z Lisowa. W tegorocznej edycji konkursu młodzi artyści tworzyli w technice rysunkowej mając do wykorzystania ołówek, węgiel i kredę. Tematem pracy było studium bażanta. Zadaniem było jak najwierniejsze odwzorowanie ptaka, jednakże każdy z uczniów indywidualnie zinterpretował temat, czyniąc tym samym swoje prace wyjątkowymi. Powstałe rysunki oceniło jury w składzie: Edyta Pietryka, Ewa Tarach, Monika Stawarz. Pod uwagę brano artyzm, oryginalność oraz umiejętności techniczne.

Pierwsze miejsce zajęła Amelia Colas (SP Brzeziny), drugie Zuzanna Sowa (SP Brzeziny), trzecie Weronika Przewoźniak (ZPO Morawica). Zwycięzcom, a także uczestnikom konkursu Dyrektor Szkoły Krzysztof Kubicki oraz członkowie jury, wręczyli nagrody, dyplomy i upominki.

Agata Kurdek

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365