Artyści z Brzezin na scenie w Morawicy

W niedzielę, 23 października 2022 r. w Samorządowym Centrum Kultury odbył się niezwykły spektakl pt.” Ze starego albumu, czyli zwykła historia sprzed lat stu”. Przedstawienie przygotowane zostało przez Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin we współpracy z Centrum Kultury w Morawicy.

Sztuka opowiada o codziennych problemach mieszczańskiej rodziny Zasławskich, mieszkającej w latach 30. ubiegłego stulecia w kamienicy w Kielcach. Dialogi przeplatane piosenkami i tańcem utrzymane w klimacie dawnych lat zabrały widzów w bajeczną podróż. Aktorzy w przepięknych strojach z epoki i stylowa scenografia nadawały przedstawieniu oryginalnego charakteru.
Pełna widownia i oklaski na stojąco były dowodem na to, że inicjatywa stworzenia takiej sztuki okazała się strzałem w dziesiątkę. Scenariusz przedstawienia napisała prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin – Marianna Węgrzyn we współpracy z Damianem Zegadło. O oprawę muzyczną zadbał Krzysztof Korban, natomiast obsługą techniczną i nagłośnieniem zajęła się Aleksandra Głodek

Obecni na widowni byli Burmistrz Miasta i Gminy Morawica – Marian Buras z małżonką, z- ca Burmistrza – Marcin Dziewięcki z małżonką oraz proboszcz Parafii Brzeziny – ks. Józef Knap, a także licznie przybyli mieszkańcy Gminy Morawica.

Po zakończeniu sztuki Burmistrz podziękował aktorom za zaangażowanie i pomysłowość, następnie wraz ze swoim zastępcom wręczyli wszystkim artystom kwiaty i zaprosili na poczęstunek.

Anna Kożuchowska

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365