Beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki

Ks. Jerzy Popiełuszko urodził się 14 września 1947 r. we wsi Okopy w Białostockiem, a został zamordowany 19 października 1984 r. we Włocławku. Był kapelanem "Solidarności" i ludzi pracy. Odprawiał msze św. w intencji Ojczyzny i całym swym życiem walczył o prawdę. 6 czerwca na placu Pilsudskiego w Warszawie abp. Angelo Amato w imieniu papieża Benedykta XVI ogłosił polskiego kapłana błogosławionym Kościoła. Ks. Jerzy Popiełuszko stał się patronem jedności.

W kościele parafialnym w Brzezinach od końca lat 80-tych XX wieku wisi obraz ks. Jerzego Popiełuszki. Kapłan jest przedstawiony na nim w czarnej sutannie, związany sznurem, ze złożonymi rękami. W tle widać zalew na Wiśle, do którego zostało wrzucone jego ciało, z wierzbami płaczącymi na brzegu. U góry obrazu widnieje Orzeł Biały w koronie, a także krzyże "Solidarności" z Gdańska. Na czas beatyfikacji w kościele został przygotowany specjalny ołtarz błogosławionego.

Nasza parafia związana jest z nowym błogosławionym jeszcze z dwóch powodów. Co roku w październiku w kaplicy w Nidzie odprawiana jest msza św. w intencji ks. Popiełuszki, natomiast nasz ksiądz Proboszcz Jan Pragnący za czasów seminarium był razem z bł. ks. Jerzym w wojsku.

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365