Biegali prawie wszyscy

Tradycyjnie już, w okresie letnim, na Placu ks. Augusta Żołątkowskiego w Brzezinach, odbyła się zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola, niepowtarzalna impreza, która połączyła sportową rywalizację z lokalną tradycją.

Jak co roku, w przygotowaniu spotkania pomogli hojni sponsorzy: wójt Gminy Morawica Marian Buras, który objął wydarzenie honorowym patronatem, Fundusz Sołecki, dzięki któremu zakupiono większość nagród, Pani Agata Kurdek – wykonawczyni Lauru dla zwycięzcy 6. Biegu oraz OSP Brzeziny i Zespół Szkół w Brzezinach.

Piknik Sportowy odbył się w niedzielne popołudnie, 19 lipca na przekór pogodzie, która przywitała zebranych gości rzęsistym deszczem. Nie przeszkodził on jednak w realizacji poszczególnych punktów imprezy – na czas ulewy zgromadzono się w sali świetlicy, gdzie swoim występem umilała czas Pani Małgorzata Biesaga i Pan Krzysztof Nawrot z Kielc. Śmiechom, dysputom i śpiewom nie było końca.

Kiedy ustały opady, ogłoszono Bieg Przedszkolaka, na który dzielnie czekali najmłodsi zawodnicy. Niezrażeni na powrót padającym deszczem, przy głośnym dopingu uczestników pikniku, konkurowali w trzech kategoriach wiekowych: 4-ro, 5-cio i 6-latków. W pierwszej grupie najszybsza była Katarzyna Bentkowska, w drugiej zwycięstwo przypadło Bartoszowi Głuszkowi, a w trzeciej Amelii Colas.

Dalszą część imprezy kontynuowano już na placu rekreacyjno-sportowym. A emocji było tu co niemiara. Wystartował 6. Bieg o Laur Brzezin, na który zgłosiły się 102 osoby przybyłe z całego kraju. Trasa, nawiązująca do długości miejscowości Brzeziny, mierzyła około 7 kilometrów. Dystans ten jako pierwszy pokonał Mateusz Celak w 21 min 53 s. Tuż za nim na podium znaleźli się: Sylwester Lepiarz, który przybył na metę jako drugi i Rafał Czarnecki – trzeci. W klasyfikacji Mieszkaniec Gminy Morawica: I miejsce Tomasz Domagała, II miejsce Mateusz Osman, III miejsce Mateusz Zegadło. W kategorii juniorów miejsca na podium zajęli: I miejsce Michał Chrzęszczyk, II miejsce Damian Sochacki, III miejsce Michał Karasiński. Najszybszą kobietą była Sabina Jarząbek z Niestachowa, a najstarszym zawodnikiem: Wiesław Ruchomski. Wyróżniono również najszybszego biegacza pochodzącego z Brzezin, a był nim Mateusz Zegadło.

Więcej na temat biegu, fotorelację i wyniki można znaleźć na stronie bieg.brzeziny.org.pl

Niemałym powodzeniem cieszył się, wpisany na stałe już w program pikniku, Konkurs na nalewkę regionalną, w której zostało zgłoszone 6 trunków. Przez cały czas trwania imprezy można było skosztować napitków przygotowanych m.in. z mięty, róży, wiśni, truskawek i oddać głos na ten najlepszy. Okazało się, że pierwsze miejsce przyznano Barbarze Kanarek i jej nalewce wiśniowej. Na kolejnych dwóch miejscach znalazły się: Grażyna Lach oraz Katarzyna Sołtys.

Wszyscy, którzy niedzielne popołudnie postanowili spędzić na Pikniku Sportowym w Brzezinach, nie mogli czuć się zawiedzeni. Organizatorzy zapewnili atrakcje dla każdej grupy wiekowej i – zgodnie z ideą imprezy – przygotowali po raz pierwszy Bieg Seniorów 60 +. Do wzięcia w nim udziału odważyło się, po dłuższych wahaniach, trzech śmiałków i jedna przebojowa kobieta. Ich zmagania obserwowali wszyscy z ogromnym zaciekawieniem, podziwem i ogólnym aplauzem. Pierwszy w tej konkurencji był Stefan Kaczor Zdzisław Domagała i Anna Domagała. Bieg, zgodnie stwierdzono, będzie odtąd stałym punktem kolejnych pikników.

Impreza, z roku na rok przyciągająca coraz więcej osób, zakończyła się wieczorem. Licznie zgromadzeni goście, zawodnicy i uczestnicy pikniku pokazali, że nawet niekorzystna pogoda nie jest w stanie przeszkodzić w dobrej zabawie.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne spotkania organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola.

Aneta Zelis

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365