BKM Racing górą!

W niedzielę 15 kwietnia 2012 roku. Na terenie naszej gminy odbyły się pierwsze z cyklu sześciu startów zawody o Świętokrzyski Puchar w Motocrossie organizowane w porozumieniu trzech klubów: BKM "RACING", ŚWIĘTOKRZYSKIE TOWARZYSTWO MOTOROWE MOTO-MAX oraz MX PRO RACING.

Mimo niesprzyjającej pogody na tor brzezińskiego klubu w Dębskiej Woli przybyło liczne grono fanów tej dziedziny sportu. Około 70 zawodników z całej Polski rywalizowało ze sobą w czterech grupach, zależnie od poziomu zaawansowania. Całą imprezę uświetnił występ zaprzyjaźnionego z BKM, kilkukrotnego Mistrza Polski Łukasza Kurowskiego. Oprócz sławnego „Quraka” pojawili się także inni znani zawodnicy tacy jak Oskar Barański czy Tomasz Pacyga.  Kibice nie mogli narzekać na brak emocji ponieważ, walka w każdej klasie toczyła się do ostatniego zakrętu. Tor w Dębskiej Woli jest profesjonalnie przygotowany przez co warunki dla wszystkich zawodników były takie same. O zwycięstwie zatem decydowała przede wszystkim technika i przygotowanie fizyczne.

Brzeziński Klub Motocrossowy po tych zawodach może się pochwalić czterema pucharami: W licencji B wygrał Kamil Wojcieszyński a tuż za nim był Michał Rybus. W licencji C natomiast wygrał Damian Woźniak, a drugi był Mateusz Woś. Serdecznie gratulujemy!

Imprezy tego typu cieszą się coraz większą popularnością w naszej gminie. A to dzięki zapałowi i chęci do działania członków klubu „Racing” którzy serdecznie zapraszają na kolejne zawody które odbędą się 6 maja na torze w Chełmcach. /MŁ/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365