Bł. Anielo Salawo módl się za nami

Dnia 9 września 2014 roku delegacja Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach, w składzie Ks. Kanonik Józef Knap, Stanisława Machulska, Klaudia Wojcieszyńska, Krystyna Zawadzka i Damian Zegadło, udała się w pielgrzymce do Krakowa po relikwie bł. Anieli Salawy.

Pątniczy szlak zaprowadził parafian najpierw do Sieprawia, gdzie znajduje się Sanktuarium tej polskiej patronki. Delegacja z Brzezin miała możliwość obejrzeć odbudowany stary kościół, w którym chrzczona była Aniela, nową świątynię z kaplicą dedykowaną jej osobie oraz źródełko błogosławionej. W tych miejscach czuć było podniosłość dnia, gdyż właśnie obchodzono tam odpust - 9 września to liturgiczne wspomnienie bł. Anieli.

Następnym punktem programu była krótka modlitwa w kościele norbertanek w Krakowie. Delegacja parafialna dziękowała tam za wprowadzenie relikwii bł. Bronisławy, które odbyło się tydzień wcześniej.

O godz. 14.00 parafianie udali się do Sióstr Sercanek, gdzie s. Bonawentura Socha zaprosiła na ciepły poczęstunek. To właśnie dzięki niej udało się naszej parafii otrzymać relikwie.

Główna uroczystość odbyła się w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu w Krakowie. O godz. 16.30 została tam odprawiona msza święta odpustowa. Właśnie w tej świątyni spoczywają doczesne szczątki błogosławionej Anieli Salawy. W homilii główny celebrans przybliżył życiorys patronki dnia oraz zachęcił do pójścia za jej przykładem za wskazaniami Ewangelii.

Po zakończeniu mszy wszyscy udali się procesjonalnie do kaplicy Męki Pańskiej, gdzie znajduje się grób tej świątobliwej tercjanki. Tam, po odczytaniu próśb i podziękowań franciszkanin o. Stanisław Sikora uroczyście przekazał na ręce delegacji parafialnej relikwii bł. Anieli i świecy z jej podobizną. Nabożeństwo zakończyło się ucałowaniem relikwii. Na koniec pielgrzymi udali się na kolację do franciszkańskiego refektarza.

To kolejna polska błogosławiona, która dołącza do grona naszych orędowników. Jej żywot uczy nas pełnego oddania się posłudze Bogu i bliźniemu. Za wstawiennictwem tej Patronki pragniemy szczególnie prosić w intencjach osób ciężko chorych i umierających.

Życiorys i informacje na temat bł. Anieli można znaleźć tutaj.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365