Bł. Karolu de Foucauld módl się za nami!

W czwartek 18 października 2018 r. delegacja parafii Brzeziny w składzie: Ks. Kanonik Józef Knap, Krystyna Gil, Krystyna Materek, Szymon Wachel i Damian Zegadło udała się w pielgrzymce po relikwie bł. Karola de Foucaulda.

W drodze zatrzymali się przy kościele w Piotrawinie. Sanktuarium związane jest z cudem wskrzeszenia rycerza Piotra Strzemieńczyka, jakiego w 1079 roku miał tu dokonać św. Stanisław biskup. Pielgrzymi, dzięki uprzejmości kustosza zwiedzili kościół i małe muzeum oraz pomodlili się przy relikwiach Patrona Polski. Zwiedzili także urokliwe teren wokół świątyni.

Kolejnym przystankiem w podróży był Lublin z zabytkową starówką. Pątników najbardziej zainteresowała bazylika dominikanów. Po miłym spacerze grupa udała się do punktu docelowego, do Natalina.

Tam bardzo serdecznie zostali przyjęci przez Misjonarzy Afryki - Ojców Białych. Podczas mszy świętej w pięknej misyjnej kaplicy, o. Mariusz Bartuzi, w uroczystym stroju zakonnym, przekazał na ręce ks. proboszcza Józefa Knapa relikwie bł. Karola, które przyjechały aż z Algierii. Po mszy Brzeziniacy zostali zaproszeni na obiad i zwiedzanie muzeum misyjnego.

W drodze powrotnej pielgrzymi nawiedzili Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365