Bł. Klaro Szczęsna módl się za nami!

Dnia 3 października 2015 roku delegacja Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach, w składzie: Ks. Kanonik Józef Knap, Anna Machulska, Teresa i Marek Praszkiewicz oraz Damian Zegadło, udała się w pielgrzymce do Krakowa po relikwie bł. Klary Szczęsnej. Jej beatyfikacja odbyła się tydzień wcześniej.

Podczas wyjazdu pielgrzymi nawiedzili najpierw Sanktuarium Ecce Homo, gdzie pomodlili się przy relikwiach św. brata Alberta i bł. Bernardyny. Kolejnym punktem programu była wizyta u prof. Czesława Dźwigaja, gdzie czekał przygotowany relikwiarz na relikwie św. Teresy od Jezusa. Nie obyło się bez obejrzenia bogatego dorobku tego krakowskiego artysty.

W godzinach południowych Brzeziniacy dotarli do Domu Generalnego Zgromadzenia Sióstr Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego w Krakowie na ul. Garncarskiej. Zostali zaproszeni do kaplicy św. Józefa Pelczara i bł. Klary Szczęsnej. Tam s. Sebastiana przekazała na ręce ks. proboszcza uroczyście relikwie matki założycielki. Były one umieszczone w relikwiarzu przygotowanym specjalne na beatyfikację. Po modlitwie w intencji parafii Brzeziny pielgrzymi zostali zaproszeni przez swoją rodaczkę s. Bonawenturę na obiad.

W drodze powrotnej pielgrzymi nawiedzili jeszcze grób bł. Marii Angeli Truszkowskiej w Krakowie oraz bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie.

Zachęcamy do zapoznania się z życiorysem bł. Matki Klary Szczęsnej.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365