Bł. Marcelino Darowska i siostry męczenniczki módlcie się za nami!

11 października 2014 r. w sobotę, dzień poświęcony Matce Bożej, delegacja parafii Brzeziny (Renata Giemza, Teresa Kaczor, Krzysztof Kubicki, Damian Zegadło) na czele z ks. proboszczem Józefem Knapem udała się do miejsc, gdzie szczególną cześć odbiera Niepokalana.

Głównym celem pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie. Swój Dom Generalny ma tam Zgromadzenie Sióstr Niepokalanek. Nasi parafianie otrzymali od siostry Janiny Martynuskiej relikwie I stopnia bł. Marceliny Darowskiej. W podziękowaniu za ten piękny dar ks. proboszcz odprawił przed cudowną figurą Matki Bożej mszę świętą w intencji powołań do Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek.

Do grona patronów parafii dołączyły także dwie męczenniczki z tego zgromadzenia: bł. s. Ewa Noiszewska i bł. Marta Wołowska. Parafia Brzeziny otrzymała ich relikwie II stopnia (ciała sióstr znajdują się w zbiorowej mogile).

Kolejnym punktem wyjazdu był Niepokalanów, gdzie pielgrzymi nawiedzili sanktuarium, zwiedzili teren klasztoru i odwiedzili s. Klarę pochodzącą z Brzezin.

W drodze powrotnej przewidziano jeszcze jedno miejsce - Sanktuarium bł. Honorata Koźmińskiego w Nowym Mieście nad Pilicą. Nasi parafianie trafili tam na nowennę ku czci tego patrona, którego Kościół wspomina 13 października. Po modlitwie przy relikwiach bł. Honorata pielgrzymi spotkali kolejną siostrę pochodzącą z parafii Brzeziny - s. Annę Józefę Pietszczyk.

Jak się okazało jest ona w niehabitowym zakonie Córek Maryi Niepokalanej założonym przez bł. Honorata od ponad 70 lat. Teraz siostra ma 96 lat i jest żywym przykładem radosnego przeżywania wiary. Bóg wyjątkowo obdarzył ją nie tylko długowiecznością, ale zdrowiem, siłami i szczęściem. Do zakonu wstąpiła w 1938 roku i przez ten czas pracowała wielu różnych placówkach. Po serdecznej gościnie u sióstr Córek Maryi Niepokalanej i wyjątkowym spotkaniu brzezińscy pielgrzymi wrócili do domu.

Bł. Marcelino, Bł. Ewo, Bł. Marto - módlcie się za nami!

/KP/

Biografia bł. Marceliny Darowskiej

Biografia bł. Ewy Noiszewskiej i bł. Marty Wołowskiej

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365