Bł. s. Miriam módl się za nami!

Dnia 8 kwietnia 2015 roku delegacja Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach, w składzie: Ks. Kanonik Józef Knap, s. Klara Machulska, Aneta Łyżwa, Lidia Korban i Damian Zegadło, udała się w pielgrzymce do Krakowa po relikwie bł. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego. Ta karmelitańska patronka nazywana "Małą Arabką" będzie kanonizowana 17 maja b.r.

Nasi parafianie najpierw udali się do pracowni brązowniczych Czesława Dźwigaja i Roberty Honzy, u których odebrali zamówione relikwiarze. W południe udali się do Klasztoru Karmelitów Bosych, gdzie o. Krzysztof Górski OCD przekazał im relikwie I stopnia bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego. Następnie ks. proboszcz odprawił w kościele karmelitańskim mszę świętą w intencji parafian. Po modlitwie delegacja udała się w odwiedziny do s. Bonawentury Socha. 

Ostatnią część w Krakowie pielgrzymi spędzili nawiedzając kościoły: franciszkański, dominikański (z modlitwą przy grobie św. Jacka), sióstr klarysek i Mariacki. W drodze powrotnej brzeziniacy nawiedzili Bazylikę Grobu Bożego w Miechowie, gdzie odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Nowa patronka miała niesamowicie ciekawe życie usłane cierpieniem i charyzmatami. Miał m.in. dar lewitacji, ekstazy, stygmatów. Najważniejszą jednak cechą bł. Miriam było posłuszeństwo, które jaśniało w jej życiu zakonnym. Zachęcamy do zapoznania się z jej życiorysem.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365