Błogosławiona Salomeo módl się za nami

W czwartek 19 lipca 2018 r. delegacja parafii Brzeziny w składzie: Ks. Kanonik Józef Knap, Miłosz Giemza, Maciej Kowalski, s. Klara Machulska i Damian Zegadło udała się w pielgrzymce do Krakowa.

W drodze zatrzymali się w Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie, by pomodlić przy relikwiach bł. Wincentego Kadłubka i spotkać się z o. Jakubem Zawadzkim.

W królewskim grodzie Krakowie udali się do kościoła św. Andrzeja Apostoła. Jest to świątynia sióstr klarysek. Tego dnia odbywało się tam nabożeństwo w ramach Nowenny do bł. Salomei w roku Jubileuszu 750 lat od jej śmierci. Spotkanie  rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Prowadzona była modlitwa za kapłanów z Apostolatem Margaretka. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Bogusław Nagel Opiekun Krajowy Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka”. Do koncelebry dołączył się Ks. Prałat Stanisław Szczepaniec z Kurii Archidiecezji Krakowskiej oraz Ksiądz Proboszcz Józef Knap. Na zakończenie eucharystii na ręce ks. Proboszcza i brzezińskiej delegacji parafialnej zostały przekazane relikwie bł. Salomei.

Po uroczystej mszy świętej pielgrzymi z Brzezin zostali zaproszeni na kolację do Sióstr Klarysek i spotkali się z ksienią klasztoru, s. Joanna Długą OSC.

W drodze powrotnej delegacja brzezińska nawiedziła jeszcze pustelnię bł. Salomei w Grodzisku.

Niech nowa patronka wspiera podejmowaniu nowych dzieł ewangelizacyjnych w Parafii Brzeziny.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365