Błogosławiony Jakubie i Władysławie módlcie się za nami!

Dnia 8 kwietnia 2017 roku delegacja Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach, w składzie: Ks. Kanonik Józef Knap, Marek Kruk, Karolina Malicka, Tadeusz Węgrzyn oraz Damian Zegadło, udała się w pielgrzymce po relikwie bł. Jakuba Strzemię i bł. Władysława Bukowińskiego.

Najpierw pielgrzymi udali się do Bazyliki Ojców Franciszkanów w Krakowie. Tam, w kaplicy Matki Bożej Smętnej Dobrodziejki Krakowa została odprawiona Eucharystia, podczas której o. Rafał Antoszczuk przekazał relikwie bł. Jakuba Strzemię. Przybliżył także jego życie oraz kult. Później zaprosił pielgrzymów na kawę.

Parafianie z Brzezin odwiedzili następnie s. Bronisławę Sochę w domu Zgromadzenia Sióstr Sercanek. Po krótkim odpoczynku udali się do Podłęża odebrać zamówiony relikwiarz św. Andrzeja Boboli. W drodze do domu nawiedzili jeszcze grób ks. Edwarda Malickiego (pochodzącego z Brzezin) na Cmentarzu Rakowickim oraz modlili się w Sanktuarium bł. Salomei w Grodzisku.

Przed powrotem do Brzezin udali się jeszcze do Piekoszowa, gdzie przebywał ks. Jan Nowak, postulator procesu beatyfikacyjnego bł. Władysława Bukowińskiego. Przekazał on delegacji relikwie tego apostoła Kazachstanu.

Niech nowi patronowie czuwają nad naszą parafią!

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365