Brzezińska służba liturgiczna

13 września 2014 roku w Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie odbył się XIV Diecezjalny Dzień Ministranta. W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”, które wpisuje się w aktualny rok duszpasterski. Patronem tegorocznego wydarzenia był św. Jan Paweł II.

Na tym spotkaniu nie zabrakło również ministrantów i lektorów z parafii Brzeziny. 8-osobowa grupa młodych wraz z opiekunem, ks. Waldemarem Wrześniem wyruszyła wraz ze wspólnotą ministrancką z naszego dekanatu przed godz. 9.00. Podczas zapisów każdy uczestnik otrzymał coś na ząb, pamiątkową smycz, kieszonkowe Pismo Święte oraz numer miesięcznika „KnC”.  Po przygotowaniu liturgicznym, konferencję formacyjną wygłosił ks. Grzegorz Stachura, związany z naszą parafią.

Centralnym punktem dnia była Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Ryczana. W homilii, pasterz diecezji podkreślił jak ważna jest posługa ministranta, która wprowadza w niezwykłą bliskość z Jezusem Chrystusem w Eucharystii. Przypomniał, że służba ołtarza jest zaszczytem i przywilejem, który należy cenić. – „Jesteście sługami ołtarza (…). Posługę tą należy pełnić nie jako przymus, ale jako okazję do wzrastania w przyjaźni i osobistej relacji z Jezusem”. Ksiądz biskup uświadamiał też, że Liturgiczna Służba Ołtarza, pomimo tego, że nie jest żadną organizacją czy stowarzyszeniem, to wielu chłopców należy do klubów sportowych, ministranci rozwijają też inne zainteresowania, świadcząc w swoich środowiskach o Chrystusie.

Po wspólnej modlitwie odbyło się rozdanie nagród w ramach Piłkarskiej Ligii Ministranckiej. Dobrą rozrywkę zapewnił występ kabaretu „Chrząszczczyświerszcz”, znanego  z programu „Mam talent”. Ministranci z parafii Brzeziny mieli także okazję spotkać się z o. Jakubem Zawadzkim, naszym „krajanem”.

Takie spotkania są dobrą okazją do rozmowy, wymiany doświadczeń z innymi osobami posługującymi przy Ołtarzu Pana. Zadowoleni ministranci wrócili do Brzezin ok. godziny 15.00.

Tomasz Korban

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365