Brzezińskie Betlejem

W pierwszy dzień Bożego Narodzenia 2021 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin oraz Redakcja Pisma Parafialnego SANCTUS zaprosiła mieszkańców parafii i okolicy na pierwsze „Kolędowanie przy żywej szopce”. W dawnej stodole organisty, która została przerobiona na wiatę integracyjną zostały przygotowane zagrody dla zwierząt i umieszczone choinki. W centralnym miejscu stanęła Święta Rodzina, za którą przebrani byli małżonkowie Bentkowscy z Kowali. Wokół nich znalazły się owce, kozy, ozdobne kury, bażanty, gołębie i króliki sprowadzone z okolicy.

Całe wydarzenia rozpoczęło się o godz. 13.00, kiedy to przebrani za pasterzy członkowie stowarzyszenia z kolędą „Do szopy” dotarli do Brzezińskiego Betlejem. Później do śpiewu kolęd dołączyły „Brzezinianki” oraz zebrane osoby, które otrzymały śpiewniki. Jednym z gości kolędowania był Marian Buras, burmistrz Morawicy, który pochwalił inicjatywę i złożył świąteczne życzenia.

W trakcie kolędowania dzieci zostały zaproszone do ozdobienia życzeniami świątecznymi przygotowanych ozdób i zawieszenia ich na choinkach. Wszyscy, którzy odpowiedzieli na zachętę organizatorów i przybyli w przebraniach aniołów lub pasterzy otrzymali upominki. Organizatorzy zapewnili także gorącą herbatę z imbirem.

- To prawdziwe radosne świętowanie Bożego Narodzenia w Brzezinach. Kontynuujemy tradycję rozpoczętą przez św. Franciszka prawie 800 lat temu. Cieszymy się, że w wydarzeniu wzięło udział tak wiele osób - podsumował całość pomysłodawca żywej szopki, Damian Zegadło.

Świętowanie w „Brzezińskim Betlejem” było możliwe dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu osób, którym należą się podziękowania, a wśród nich byli: Ryszard Znój, Marek Praszkiewcz, Janusz Jędrocha, Stanisław Nowak, Marian Zegadło, Agata Kurdek, Aleksandra Głodek.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365