Brzeziny z okazji beatyfikacji

Wyniesienie papieża Polaka na ołtarze było okazją do świętowania całego naszego narodu.

Z tej okazji w naszym kościele został umieszczony wizerunek Jana Pawła II. Postać papieża stała przy pustym grobie – symbolu Jezusa Zmartwychwstałego. W miejscu, w którym spoczywało Ciało Pana zostały tylko płótno i chusta. Papież Jan Paweł II poprzez akt beatyfikacji został uznany jako ten, który cieszy się chwałą Zmartwychwstałego. Jan Paweł II trzymał w swym ręku krzyż – jego osobisty. Tak jak każdy człowiek cierpiąc niósł go przez swoje życie. Umieszczenie wizerunku papieża przy grobie było więc pełne symboliki.

Z okazji beatyfikacji w brzezińskim kościele została przygotowana także wystawa fotografii parafian z papieżem pt. „…przyszliście do mnie – spotkanie ze świętym”. Jej organizatorami byli Redakcja Pisma Parafialnego SANCTUS oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola. Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród parafian. Każdy próbuje rozpoznać na zdjęciach znajome twarze osób, które miały szczęście spotkać osobiście Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziękujemy za udostępnienie zdjęć rodzinom Praszkiewiczów, Kaczorów, Kutów i Kowalskich, Wieczorków i Matyjasów, Brzozów, Pyków i Puchałów, Malickich i Wojdów, Kasperków oraz p. Mariannie Socha, p. Annie Dziewięckiej, p. Januszowi Wojtysiowi, p. Franciszce Nowak, p. Zofii Wawrzeńczyk i ks. Rafałowi Nowińskiemu.

Nie zawiedli także parafianie, którzy przystroili swoje domy. Przed wieloma budynkami zostały umieszczone flagi (biało-czerwona, żółto-biała i biała-niebieska), a w oknach znalazły się wizerunki papieża.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365