Brzeziny+szlachetne serca+dobre chęci=Szlachetna Paczka

Pod wieloma względami gmina Morawica jest wyjątkowa, ale pod tym jednym, niestety, nie różni się, od wielu innych miejsc we współczesnej Polsce. Tak jak wszędzie i tutaj są ludzie, którzy cierpią niedostatek, którym żyje się ciężko i brak im środków na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Właśnie takie rodziny zostały zakwalifikowane jako adresaci znanej akcji „Szlachetna Paczka”. Jedną z rodzin potrzebujących wsparcia zaopiekowała się społeczność Brzezin zmobilizowana przez drużyny zuchową i harcerską działające przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzezinach. Koordynatorem projektu z ramienia szkoły była pani mgr Beata Łabęcka. Zuchy bardzo aktywnie przystąpiły do działania. Po zapoznaniu się z konkretnymi potrzebami wybranej przez siebie rodziny ustalono plan działań, obejmujący wiele inicjatyw.

Na terenie szkoły w dniach 25-29 listopada trwała zbiórka potrzebnych artykułów –  włączyła się w nią każda klasa! Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum – wszyscy stanęli na wysokości zadania i podzielili się, czym kto mógł…  Piękna lekcja- lekcja troski o innych, lekcja bezinteresowności, lekcja życzliwości i dzielenia się… Do akcji bardzo licznie i chętnie przystąpili  rodzice uczniów. Wsparli ją także nauczyciele oraz dyrektor szkoły.

Poza szkołą także prowadzono zbiórkę artykułów żywnościowych i nie tylko… W dniach 3-4 grudnia zuchy skutecznie przekonywały klientów delikatesów CENTRUM w Brzezinach, że warto się dzielić radością. Gościnność sklepu, przychylność jego właścicieli, hojność kupujących czy dar przekonywania dzielnych zuchów? Wszystko to spowodowało, że wynik zbiórki przeszedł wszelkie oczekiwania.

W porozumieniu z księdzem proboszczem Józefem Knapem zuchy kwestowały na ten cel pod kościołem w Brzezinach. Parafianie nie zawiedli i tym razem! Dzięki uzyskanym w ten sposób środkom „nasza” rodzina będzie miała opał na zimę!

Właściciel sklepu odzieżowego w Morawicy przekazał zestaw ubrań dla dzieci i dorosłych z naszej potrzebującej rodziny.

I tak lista potrzebnych rzeczy dla wybranej rodziny malała, a zgromadzone artykuły zajmowały coraz więcej miejsca. Ogółem spakowaliśmy 29 paczek o różnej wielkości i zawartości. Znalazło się tam wszystko to, czego potrzebują członkowie wybranej rodziny, a nawet nieco więcej… Wszystko to, czym podzielili się ludzie szlachetnego serca – w myśl idei SZLACHETNEJ PACZKI.

Dzięki ofiarności naszych uczniów i ich rodziców zebraliśmy tak dużo artykułów, że mogliśmy obdarować nimi także inne rodziny z terenu gminy, których nikt nie objął wsparciem w ramach Szlachetnej Paczki - przygotowaliśmy 7 dodatkowych paczek z żywnością.

Sama organizacja tego przedsięwzięcia wymagała aktywności nie tylko dzieci… Potrzebni byli dysponujący czasem, chęcią, dużym samochodem i … siłą  dorośli - tacy właśnie okazali się rodzice zuchów z klasy II. Zaangażowali się w gromadzenie, jak również pakowanie (29 paczek!) podarunków oraz dostarczenie ich do nowej siedziby Urzędu Gminy w Morawicy, gdzie w piątek 6 grudnia o godz. 17.30 odbyło się przekazanie zgromadzonych dóbr głównemu koordynatorowi SZLACHETNEJ PACZKI w gminie Morawica - panu Damianowi Woźniakowi. Z jego rąk szkoła oraz Gromada Zuchowa LEŚNE SKRZATY  otrzymała podziękowania. Jednak dla wszystkich, którzy zechcieli wesprzeć akcję, najlepszym podziękowaniem będzie myśl o tym, że dzięki nam komuś jest w te święta cieplej, milej, przyjemniej…

z-ca dyr. mgr Katarzyna Telka

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365