Ciemnica i Grób Pański 2018

Tradycyjnie dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego przygotowali nasi parafianie. Dziękujemy wszystkim starszym i młodszym zaangażowanym w różne prace z tym związane.

Dekoracja Ciemnicy z hasłem: „Więźniu Miłości, zamknięty w tabernakulach całego świata, wybacz nam obojętność” nawiązywała do samotności Jezusa wynikającej z braku naszego trwania przy Nim. Tak było 2 tys. lat temu w Ogrójcu, tak jest i teraz w tysiącach kościołów, gdzie Chrystus czeka na nas w Najświętszym Sakramencie, byśmy mogli z Nim przebywać, Jego adorować, z Nim rozmawiać. O obecności Pana Jezusa w Ciemnicy przypominają wieczne lampki. Na tle duży wizerunek umęczonego Zbawiciela, który swoim wzrokiem zaprasza nas: Przyjdź do mnie. Całość dopełniają bordowa kompozycja kwiatowa oraz ciernista krata.  

Grób Pański w tym roku jest bardzo prosty. Ma on uświadomić nam często niezrozumianą prawdę. To nie tylko Żydzi dwa tysiące lat temu zabili Jezusa. Każdy z nas, przez grzech wbił swój gwóźdź. Ich setki leżą u podstawy grobu. Chrystus spoczywa na skale z której spływa biały całun. Jedynym miejscem pełnym życia i nadziei jest kolumna zieleni, na której w białym welonie spoczął Żywy Jezus w Najświętszym Sakramencie.
O przesłaniu Grobu przypomina napis: „To ja i mój grzech przebiły Cię”. W tym roku wyjątkowo w Niedzielę Zmartwychwstania następuje zmiana dekoracji. Ciemne tło grobu pokrywa jaśniejący welon, a na płycie kamiennej leży płótno z napisem: „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych. Nie ma Go tutaj: ZMARTWYCHWSTAŁ”. Nam pozostaje tylko UWIERZYĆ.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365