Co działo się w przedszkolu we wrześniu i w październiku

23 września nasze przedszkole odwiedzili panowie ze Straży Gminnej w Morawicy. Spotkanie odbyło się na temat zasad bezpiecznego zachowania na drodze i nie tylko. Uczestniczyły dzieci z wszystkich grup. Poznały one różne sytuacje zagrażające ich bezpieczeństwu: oddalanie się od rodziców w miejscach publicznych, bawienie się w miejscach niedozwolonych. Poznały zasady ruchu drogowego dotyczące prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po ulicach i drogach. Strażnicy przygotowali dla dzieci upominki, a maluchy wraz z paniami przygotowały słodki poczęstunek.

25 września w przedszkolu „Akademia Przedszkolaka” odbyło się przedstawienie pt. „Kot w butach”. Teatrzyk kukiełkowy pod nazwą „Agencja Smoka Obiboka” urządził również pokaz tańca break dance. Chętne dzieci mogły wziąć udział w nauce tego tańca, co nie było wcale łatwe. Przedszkolakom bardzo podobało się przedstawienie, o czym świadczyły uśmiechy i gromkie brawa.

Ponadto najstarsza grupa uczestniczyła w uroczystościach szkolnych z okazji Dnia Edukacji Narodowej i ślubowania klas I.

29 października 2013 r. dzieci z „Akademii Przedszkolaka” wyjechały do Kielc do Teatru Młodego Widza na przedstawienie pt. „Czarodziejski Ołówek”. Przedszkolaki  były pod wrażeniem przedstawienia. Bajkowe postacie zabawiały maluchy i zachęcały do wspólnej zabawy. Największą popularnością cieszyły się efekty świetlne. Mrugające kolorowe światełka wywoływały wielkie emocje. Dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu.

Dnia 31 października w grupie starszej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. "Jesienne drzewo". Chętne dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w konkursie i wykonały prace różnymi technikami.  Dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały nagrody w postaci książek, a dla pozostałych był cukierek na pocieszenie.

W dzień poprzedzający święto Wszystkich Świętych przedszkolaki wraz z paniami udały się na pobliski cmentarz. Zapaliły znicze na grobie żołnierzy oraz nieżyjących już nauczycieli. Wyjście miało na celu wzbudzanie u dzieci postawy szacunku dla zmarłych i miejsca ich pochówku oraz kształtowanie odporności emocjonalnej koniecznej do radzenia sobie w trudnych sytuacjach, w tym także związanych ze śmiercią osób bliskich. Dzieci z uwagą obserwowały przygotowania na cmentarzu poprzedzające święto.

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365