Country w stodole

W niedzielny wieczór 11 czerwca 2023 roku Grupa Teatralna Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin przeniosła mieszkańców okolicy w klimaty Dzikiego Zachodu.

To wszystko za sprawą nowej sztuki "Przyjechał Józek z Ameryki, czyli country w stodole", która została wystawiona w wyjątkowej scenerii wiaty na placu ks. Augusta Żołątkowskiego na nowo zakupionej scenie. Tłumnie zebrana publiczność co chwilę wybuchała salwami śmiechu lub rytmicznie klaskała w rytm skocznej muzyki.

Akcja sztuki odgrywa się w Brzezinach w latach 60-tych ubiegłego wieku, kiedy do domu rodzinnego wraca z Ameryki Józek. Inspiracją do scenariusza była prawdziwa postać Józefa Bedli, mieszkańca Brzezin, uczestnika kampanii wrześniowej i jeńca niemieckiego lagru, który wyjechał do USA. W rzeczywistości jednak nigdy do domu rodzinnego nie wrócił.

W brzezińskiej sztuce Józek jest z wielkim entuzjazmem witany przez swoich bliskich i innych mieszkańców Brzezin, którzy postanawiają zorganizować potańcówkę w stylu country. Dzięki temu na scenie pojawia się dużo żartobliwych scenek, radosnych piosenek czy tańców country.

Brzezinianie ze stowarzyszenia stali się już nie tylko aktorami, ale piosenkarzami i tancerzami. Trud organizacji był ogromny, ale warto było dla tych chwil wspólnej radości.

Podziękowania za pomoc przy sztuce należą się również:
- instruktorowi muzyki, Krzysztofowi Korbanowi,
- aktorom kieleckim, Teresie i Mirosławowi Bielińskim
- instruktorce tańca, Annie Ramiączek-Mika
- dyrektorowi Akademii Przedszkolaka, Aleksandrze Głodek
- burmistrzowi Miasta i Gminy Morawica, Marianowi Burasowi
- dyrektorowi Samorządowego Centrum w Morawicy, Hannie Kucie
- kierownikowi Referatu Kultury, Sportu i Promocji, Monice Malickiej
- oraz Fundacji Lafarge "Wspólnie dla Regionu" za przyznanie grantu na zakup sceny

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365