Czas ucieka...

Wtorek, 20 stycznia 2015 roku. Godz. 18.00. Sala w "Świetlicy przy fontannie" w Brzezinach powoli się zapełnia. Wystrój jest wyjątkowy. Klimat stwarza światło wielu świec i tykające zegary - mniejsze, większe, stojące i wiszące. Cztery stoliki przykryte obrusami i zastawione filiżankami. O co tu chodzi? 

Tak wyglądał początek spotkania "Herbata z aureolą", którego patronem były błogosławione siostry Ewa Noiszewska i Marta Wołowska. Na zaproszenie Duszpasterstwa Młodzieży GÓRA, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, przybyły osoby, które w miłej atmosferze i przy dobrej herbacie chciały porozmawiać. Tym razem tematem przewodnim był czas, który ucieka, którego nie da się cofną i który tak często marnujemy. Dyskusja ostatecznie doprowadziła także do tematu wieczności.

Opinie na te same problemy zebrani mogli usłyszeć również od patronek spotkania. Wśród ich słów pojawiły się m.in. te, które wypowiedziała s. Marta: Żyłam w codziennej gotowości na śmierć. Ofiarowałam Panu to co mnie czeka za naszą biedną Polskę. Bóg mnie nie zawiódł. Kiedy umierałam leżąc na stosie ciał dał siłę, bym mogła przebaczyć moim oprawcom. Bóg na mnie czekał…

Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą w intencji Światowych Dni Młodzieży. To 1,5 godziny przy herbacie, cieście, rozmowach i rozważaniu życia błogosławionych miało pobudzić do refleksji nad tym, co najważniejsze. Wierzymy, że cel został osiągnięty.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kolejnej "Herbaty z aureolą".

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365