Damian Zegadło zwycięzcą plebiscytu

Damian Zegadło jest radnym pierwszej kadencji w Gminie Morawica. Kandydował do tej funkcji, ponieważ leży mu na sercu dobro mieszkańców Brzezin i Gminy Morawica.

Mieszka w Brzezinach, ma 25 lat. W ubiegłym roku ukończył studia na kierunku pedagogicznym Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Kielcach, uzyskując tytuł magistra. Kilka miesięcy temu rozpoczął staż przygotowujący do pracy zawodowej. Oprócz tego jest bardzo zaangażowany w działalność społeczną na różnych polach. Od wielu lat pracuje jako wolontariusz Caritasu. W latach 2006 i 2008 został wyróżniony statuetką „Oskar Wolontariatu” przyznawaną dla najaktywniejszych wolontariuszy z Kielc i regionu. Praca społeczna i pomaganie innym daje mu wiele satysfakcji i jest jego sposobem na życie.

Damian Zegadło jest niezwykle oddany swojej parafii p.w. Wszystkich Świętych w Brzezinach. Od 2001 roku prowadzi młodzieżową scholę parafialną im. św. Stanisława Kostki. Przyczynił się bardzo wydatnie do wykonania oświetlenia kościoła i sprawnego przebiegu remontu jego wnętrza: ołtarzy, łuku tęczowego, ambony. Prowadzi kronikę parafialną. Jest naczelnym redaktorem gazetki parafialnej „Sanctus”, która już drugi rok ukazuje się nieprzerwanie w każda niedzielę. Rokrocznie jest głównym pomysłodawcą i wykonawcą Szopki Bożonarodzeniowej i Grobu Pańskiego. Jego działalność ma bardzo duże znaczenie dla życia religijnego parafii.

Damian jest również współzałożycielem i aktywnym działaczem Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola. Ma wiele wspaniałych pomysłów, którymi zaraża innych. W minionym roku została np. zorganizowana wspólnie ze scholą pierwsza kwesta na rzecz zabytkowego cmentarza parafialnego w Brzezinach.

Jako młody, energiczny, pełen pomysłów i zapału do działania człowiek cieszy się sympatią i uznaniem wielu osób. Dlatego nie dziwi wynik sondy, który jest tej sympatii najlepszym dowodem. Serdecznie gratulujemy Damianowi uzyskania takiego wyniku.

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365