Dolny Śląsk zwiedzony

W dniach 30 czerwca - 2 lipca 2017 roku członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola zwiedzali Dolny Śląsk i Polskę centralną w ramach corocznej wycieczki "Szlakami historii".

Wyjazd rozpoczął się od zwiedzania Lelowa. Brzezińscy turyści nawiedzili grób sługi Bożego Ignacego Trendy i wysłuchali jego historii życia, którą opowiedział miejscowy ksiądz proboszcz. Później zobaczyli także ohel Dawida Bidermana. NAstępnym punktem programu było Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej. Oprowadził po nim pauliński nowicjusz. Po krókiej modlitwie i kawie grupa wyruszyła dalej, tym razem do Trzebnicy. Tam po sytym obiedzie zwiedzili Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej. Ostatnim miejscem tego dnia była Legnica. Po zakwaterowaniu Brzeziniacy nawiedzili Sanktuarium św. Jacka, gdzie dokonało się wydarzenie eucharystyczne. Wieczorem spacerowali po legnickiej starówce.

Sobota 1 lipca upłynęła na zwiedzaniu Wrocławia. Miasto przywitało piękną pogodą. Pierwszą atrakcją był Ogród Botaniczny. Następnie do grupy dołączyła przewodniczka, która oprowadziła po bardziej i mniej znanych zakątkach Starego Miasta. Ostatnią ciekawostką Wrocławia była Panorama Racławicka. Wieczorem Brzezinicy dotarli do Łodzi.

Niedziela rozpoczęła się od Eucharystii w łódzkiej katedrze. Następnie zaczęło się zwiedzanie fabrycznej Łodzi wraz z przewodnikiem. Wszyscy byli zaskoczeni różnymi obliczami miasta. Po ciepłym posiłku w Manufakturze grupa ruszyła w stronę domu. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Klasztoru Cysterskiego w Sulejowie.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365