Dzień dobrej zabawy

III Festyn Rodzinny w Brzezinach pod hasłem „baw się razem z nami” mamy już za sobą. Odbył się on 22 maja 2011 r. na placu rekreacyjno-sportowym w Brzezinach. Organizatorami festynu było Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzezinach oraz OSP Brzeziny.

Festyn rozpoczęła o godz. 15.00 prezes stowarzyszenia Marianna Węgrzyn. Przywitała przybyłych gości, a wśród nich m.in. wójta Gminy Morawica Mariana Burasa z małżonką, przewodniczącego Rady Gminy Morawica Janusza Wojtysia i dyrektora Banku Spółdzielczego w Morawicy Mariana Mazura. Pani prezes przypomniała, że zamysłem do zorganizowania festynu, było i jest upamiętnienie rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II. W związku z tym pod popiersiem Ojca Świętego zostały złożone kwiaty. Następnie głos zabrał wójt Marian Buras, który pogratulował społeczności Brzezin, że potrafiła dokonać coś z niczego i chętnie organizuje kolejne akcje.

Festyn poprowadziła nauczycielka z ZS w Brzezinach Beata Łabęcka na scenie przygotowanej i udekorowanej przez członków stowarzyszenia. Program artystyczno-rozrywkowy był bardzo bogaty. Pierwszą atrakcją był pokaz gaśniczy w wykonaniu OSP Brzeziny. Później na scenie występowali kolejno: Ola Woźniak, uczniowie kl. IV ze scenką teatralną, zespół folkowy „Morawianie”, przedszkolaki z programem artystycznym dla mam oraz zespół MK2. Atrakcyjne nagrody czekały na wszystkich, którzy wzięli udział w konkursach:

- dla vipów – strzał piłką do małej bramki
- dla pań – strzelanie z bata
- dla gimnazjalistów – rzut lotkami do tarczy
- dla dzieci w wieku 6-10 lat – łowienie rybek w fontannie
- dla przedszkolaków – bieg z przeszkodami
- dla dzieci kl. IV-VI – quiz wiedzy o Brzezinach
- dla rodzin – tor przeszkód

Konkursy te przygotowali i prowadzili: Krzysztof Kubicki, Grzegorz Buras, Agnieszka Staszewska, Alicja Zawadzka.

Organizatorzy zapewnili także moc atrakcji, z których można było skorzystać przez cały czas trwania festynu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty prowadzone przez Cyrk Anime. Dzieci i młodzież mogły wziąć udział w chodzeniu po linie, jeździe na monocyklu, puszczaniu olbrzymich baniek mydlanych, kręceniu talerzami, żonglowaniu, balansowaniu na rola-bola, chodzeniu na szczudłach, zabawach z chustą animacyjną i innych zajęciach. Najmłodsi korzystali także z dużej zjeżdżalni, trampoliny i basenu z piłeczkami. Każdy chętny mógł wziąć udział w zabawie „Uśmiech losu”, w której główną nagrodą był rower ufundowany przez pana Adama Kuźniaka.

Członkowie stowarzyszenia sprzedawali ciasta, kawę i herbatę oraz kiełbaski z grilla. Istniała także możliwość zakupienia publikacji brzezińskich, w tym nowego numeru biuletynu „Brzezina” wydanego specjalnie z tej okazji. Swoje stoisko miała Daniela Kowalska z autorskimi książkami, a także Bank Spółdzielczy w Kielcach Oddział w Morawicy i Centrum Nauki i Biznesu „Żak” z Kielc. Podczas festynu można było obejrzeć wystawę „przyszliście do mnie… - spotkanie ze świętym” przygotowaną przez stowarzyszenie i Redakcję Pisma Parafialnego SANCTUS z okazji beatyfikacji papieża.

Pod koniec imprezy odbyła się licytacją piłki i autobiografii Jerzego Dudka z jego autografami. W sumie udało się z niej zebrać ok. 700 zł, które zostaną przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych ze szkoły w Brzezinach.

Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna w remizie OSP Brzeziny ze wstępem wolnym dla wszystkich.

Pomimo wysokiej temperatury mieszkańcy Brzezin i okolicy nie zawiedli i licznie przybyli na festyn rodzinny. Dzięki temu impreza była dobrą okazją do wspólnego spędzenia czasu i integracji społeczności lokalnej. Frekwencja i dobra zabawa uczestników najlepiej podsumowuję cały festyn. Następna impreza plenerowa w Brzezinach, czyli Piknik Artystyczny, już 17 lipca. Zapraszamy.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim sponsorom imprezy. Byli nimi:

Gmina Morawica
Bank Spółdzielczy w Kielcach
Adam Kuźniak z Bilczy
Tomasz Wojcieszyński z Brzezin
Centrum Nauki i Biznesu „Żak” z Kielc
Stacja Kontroli Pojazdów MOTO-GROS z Morawicy
Wyrób i Sprzedaż Artykułów Mięsnych Sławomir Woźniak z Brzezin
Agencja reklamy internetowej Rosso - Marcin Lech i Arkadiusz Lech
Grzegorz Buras z Brzezin
Zdzisław Lach z Brzezin
Wanda Kurtek z Brzezin
Barbara i Sławomir Kurtkowie – sklep w Brzezinach
Redakcja Pisma Parafialnego SANCTUS”

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365