Felek Papugoryba

Od 3 lipca 2023 r. w księgarniach internetowych dostępna jest książka "Felek Papugoryba napisana przez kielecką przedszkolankę, Aleksandrę Skarbek-Waldon, która pochodzi z Brzezin. Pomysł na książkę narodził się około 8 lat temu, gdy autorka była w ciąży.

- Od zawsze kochałam pisać, jest to moją największą pasją - przyznała autorka. - Inspiracją były dzieci i to z jakimi problemami mierzą się każdego dnia. Ta książka idealnie ukazuje obraz dziecka, które ma problemy. Dziecka, które jest "inne" i nie pasuje do grupy. Felek jest właśnie taką postacią, powiedziałabym wręcz, że abstrakcyjną, ponieważ jest papugorybą, więc jest "inny". Książka pokazuje również, jak należy dbać o środowisko. To właśnie najważniejsze kwestie, jakie chciałam uchwycić i pokazać. Planuję kolejne części, gdyż chcę pokazać kolejne problemy, z jakimi mierzą się dzieci, między innymi niepełnosprawności.

"Felek Papugoryba" to piękna historia o przyjaźni, odpowiedzialności, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. To także lekcja dla tych, którzy swoim zachowaniem stwarzają olbrzymie niebezpieczeństwo dla żyjących w wodach stworzeń. Felek Papugoryba jest mieszkańcem oceanu, który z racji swojego odmiennego wyglądu często ma nieprzyjemności w szkole. Wakacyjny odpoczynek i połączone z nim lenistwo sprawiają, że powrót do szkolnej ławy nie jest łatwy. Tym bardziej że na pewno ponownie spotka się nie tylko z najlepszym przyjacielem, ale także ze swoim prześladowcą. W drodze do szkoły oceanobus ulega wypadkowi. Znajdujący się w pojeździe Felek, jako jedyny, zachowuje zimną krew, sprowadzając pomoc dla wszystkich pasażerów.

/za: kielce.naszemiasto.pl/

Fragment książki:

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365