Gałązki palm na chwałę Króla

W ostatnią niedzielę Wielkiego Postu Kościół wspomina wjazd Jezusa do Jerozolimy. Tradycyjnie tego dnia wierni przynoszą do kościoła palmy do poświęcenia.

Tego dnia w Brzezinach najbardziej uroczysty charakter ma msza święta o godz. 10.00. Rozpoczęła się ona odczytaniem ewangelii przed wejściem do kościoła. Wokół księdza zgromadziła liczna grupa dzieci z palmami w rękach. Wchodziły za nim do kościoła. Podczas poświęcenia palm śpiewano pieśń "Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus Władcą nam".

Po zakończeniu eucharystii odbył się VIII Konkurs Palm przygotowany przez Redakcję Pisma Parafialnego SANCTUS. Poprowadził go Damian Zegadło, który do jury zaprosił ks. wikariusza Waldemara Września, panią katechetkę Katarzynę Gruszczyńską, pana redaktora naczelnego Krzysztofa Kubickiego i panią Elżbietę Stokowiec z Kowali. Przy ołtarzu zgromadziła się duża grupa najmłodszych chętnych do wzięcia udziału w konkursie. Po długiej dyskusji przyznano w końcu głównie miejsca.

W kategorii młodszej:

I miejsce - Aniela Wojcieszyńska z Kowali
II miejsce - Natalia Znój z Brzezin
III miejsce - Martyna Szostak z Nidy

W kategorii starszej:

I miejsce - Mateusz Machulski z Nidy
II miejsce - Anna Malicka z Brzezin
III miejsce - Zofia Mazur z Brzezin

Szczególne wyróżnienie za piękną, ręcznie wykonaną palmę otrzymał Klub Rękodzieła "Tutorial", działający przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Brzezin i Podwola.

Na każdego uczestnika czekały nagrody ufundowane przez redakcję Pisma SANCTUS.

Przy organizacji konkursu tradycyjnie pomogła Justyna Machulska i członkowie Scholi Parafialnej. Dziękujemy!

/KP/

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365