Gdy wszyscy święci balują w niebie...

W poniedziałkowy wieczór 31 października w brzezińskim kościele odbyło się niezwykłe czuwanie „Świętych obcowanie”. Na to spotkanie do naszej świątyni przybyły relikwie piętnastu świętych i błogosławionych: Św. Rafała Kalinowskiego, Św. Tomasza z Akwinu, Bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej, Bł. Zeli i Ludwika Martin, Św. Stanisława Kostka, Bł. Wincentego Kadłubka, Św. Brata Alberta, Św. Jana Kantego, Bł. Karoliny Kózki, Św. Teresy od Jezusa, Św. Piusa X, Bł. Bronisławy.

W klimat czuwania wprowadziła wszystkich dekoracja, która symbolizowała niebo. Pośrodku, na ołtarzu, znajdował się Pan Jezus Eucharystyczny, a wokoło relikwiarze i wizerunki „mieszkańców nieba”. Czuwanie składało się z pięciu części: przybliżenie kultu świętych w kościele, wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja świętych i błogosławionych, litania oraz ucałowanie relikwii. Po zakończeniu spotkania przy wyjściu z kościoła na każdego czekało „Coś słodkiego od świętego”, czyli rogalik z myślą świętego.

Organizatorem czuwania była schola im. św. Stanisława Kostki. W przygotowaniu pomogli także: schola z Piotrkowic, o. Krzysztof Górski, br. Piotr Filipek, br. Jakub Zawadzki, karmelici z Piotrkowic i cystersi z Jędrzejowa (udostępnili relikwie), p. Marian Zychowicz, p. Helena Lużyńska oraz ministranci z Brzezin. Spotkanie modlitewne odbyło się w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych i pięknie wpisało się w obchody tego święta. Bogu niech będą dzięki!

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365