Herbata po królewsku

Poniedziałek. 12 grudnia 2016 roku, Świetlica w Brzezinach. Sala przypominająca komnatę królewską. Pośrodku stół przygotowany na ucztę, a przy jego końcu Królowa... Święta Jadwiga. A w powietrzu unoszący się zapach cynamonu.

Tak rozpoczęła się kolejna Herbata z aureolą. Przybyli na nią młodzi po zajęciu swoich miejsc zostali poczęstowani zimową rozgrzewającą herbatą. Na słodko królowała tym razem szarlotka. Po zasileniu się zaczęto rozmowy: Gdyby się cofnąć do średniowiecza, kim chciał(a)byś być i dlaczego? Wygrałeś 1 000 000 zł, co robisz z pieniędzmi? W jednym momencie tracisz wszystkie pieniądze, dom, znajomych i rodzinę, co wtedy? Czy uważasz, że posiadasz wszystko co Ci potrzebne do szczęścia? Na koniec zastanawiano się czy "bardziej być" czy "bardziej mieć".

W drugiej części obejrzano filmy związane z tematem spotkania i poznano życie św. Jadwigi. Jej poświęcenie dla ubogich było przykładem jak mając wiele dóbr można zostać świętym. Spotkanie zakończyła modlitwa poprowadzona przez ks. Waldemara Września.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365