Herbata z aureolą zaserwowana pierwszy raz

Ciekawa inicjatywa młodzieży z parafii Brzeziny

Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. W Brzezinach postanowiono ten czas przeżyć razem z polskimi świętymi i błogosławionymi (szczególnie tymi, których relikwie znajdują się w parafii). Młodzi wpadli na oryginalny pomysł, by co miesiąc organizować spotkanie pn. "Herbata z aureolą".

Ta wyjątkowa herbaciarnia rozpoczęła swą działalność 18 listopada 2014 r., dokładnie w setną rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózki. Ona stała się także patronką pierwszego spotkania.

Do Świetlicy Wiejskiej w Brzezinach tego dnia przybyło 20 młodych osób, które chciały podyskutować na ważne tematy życiowe. Warunki do rozmowy zostały stworzone wręcz idealnie. Wnętrze świetlicy przybrało nowy wystrój. Przy profesjonalnie nakrytych stołach z nową zastawą goście siadali bardzo chętnie. Delikatne światło pochodzące ze świec i lampek nocnych zachęcało do rozmowy. Bliższemu poznaniu swoich towarzyszy przy stoliku towarzyszyło parzenie herbat rozmaitych smaków. Organizatorzy zatroszczyli się, by ich wybór był bogaty. Po kilkunastu minutach kelnerki podały ciasto "Aniołek".

Kiedy nastał czas bardziej otwartych dyskusji, na stolikach zaczęły pojawiać się karteczki z propozycjami tematów do rozmów. Przybyłe osoby miały możliwość podzielenia się między sobą swoimi spostrzeżeniami i podejściem do Boga, możliwości poznania Go, rozmowy na Jego temat, czy świadczenia swoim życiem, że istnieje. Dyskusje były niesamowicie ciekawe i bardzo zróżnicowane. Po pewnym czasie wspólnie zostały zakończone. Wówczas krótko przybliżono opis męczeńskiej śmierci patronki spotkania i dano jej możliwość wypowiedzenia się na te same tematy, które były poruszane podczas dyskusji. Zebrani usłyszeli m.in.:

Czułam Bożą obecność w każdej chwili swego życia. Bezgranicznie ufałam w miłosierdzie i opiekę Boga. Każde swoje zajęcie rozpoczynałam znakiem krzyża.  Pragnęłam rozmawiać z Bogiem w każdej sytuacji i w każdej potrzebie. Gdy spotykała mnie jakaś przykrość, mówiłam sobie: Co tam to. Pan Jezus więcej wycierpiał. Wiedziałam, że gdy my będziemy z Bogiem to i Bóg będzie z nami i nigdy nas nie opuści.  I tak było. Wszystko minie, a Bóg zawsze z nami będzie. Pilnuj swoich zadań, byś był spokojny, że tak robisz jak Bóg przykazał, żebyś kiedyś przed Bogiem stanął jak anioł.

Po krótkim wywiadzie z Karoliną, zebrani mieli czas na przemyślenie usłyszanych słów przy dedykowanym jej utworze "Tyś Patronką". Spotkanie zakończyła krótka modlitwa, którą poprowadził ks. proboszcz Józef Knap.

To krótkie 1,5 h wydarzenie, było nietypową możliwością poznania patronki młodych i dyskusji na tematy wiary. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło. Bł. Karolina oręduj!

Czekamy na ŚDM!

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365