Herbatka, relikwie, zwiedzanie

W sobotę 28 stycznia 2017 roku młodzież z naszej parafii wraz z młodymi z innych parafii udali się na pielgrzymkę do Krakowa. Nawiedzili Sanktuarium Ecce Homo i modlili się przy relikwiach św. brata Alberta i bł. Bernardyny Jabłońskiej.

Następnie udali się w gościnne progi Duszpasterstwa Akademickiego Beczka, gdzie odbyła się „Herbata z aureolą”. Patronem spotkania była bł. Sancja Szymkowiak, patronka studentów. Podczas rozmów dyskutowano na temat świętości i nieba.

Później nasza delegacja wraz z ks. proboszczem Józefem Knapem udała się do Domu Generalnego Sióstr Serafitek. Została tam odprawiona msza święta w intencji młodzieży oraz śp. Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej. Na zakończenie Eucharystii nasza parafia otrzymała relikwie I stopnia bł. Sancji Szymkowiak oraz bł. Małgorzaty Szewczyk.

W drodze powrotnej grupa herbatkowa zatrzymała się w Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie, gdzie o. Jakub Zawadzki przybliżył historię miejsca i kultu bł. Wincentego Kadłubka. Niech nowe patronki czuwają nad nami!

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365