II dzień Triduum - Odpust

Uroczystość Wszystkich Świętych to dzień, kiedy Kościół Katolicki wspomina tych, którzy osiągnęli już życie wieczne. Jest to również czas, kiedy zaczynamy tłumnie gromadzić się na cmentarzach wokół grobów naszych bliskich zmarłych.

W Brzezinach tego dnia świętujemy odpust. Homilię na wszystkich mszach, na temat dążenia do świętości różnymi sposobami, głosił ks. Waldemar Wrzesień. Suma odpustowa została odprawiona na ołtarzu polowym, tak, aby wierni mogli uczestniczyć w eucharystii obok grobów swoich bliskich. Po mszy tradycyjnie odbyła się procesja na cmentarz parafialny.

Oprócz czterech mszy tego dnia wierni mieli szansę uczestniczyć także w wieczornym spotkaniu modlitewnym, które rozpoczęło się o godz. 20.00 w kościele. Po odmówieniu Litanii za dusze w czyśćcu cierpiące wszyscy zebrani z lampionami udali się na cmentarz. Pogoda i spokój wyjątkowo sprzyjały duchowi modlitwy. Podczas części chwalebnej różańca przeplatanej pieśniami i koronki każdy mógł zanosić prośby za zmarłych ze swoich rodzin. Był to piękny czas, kiedy już nikt nie gonił, by jak najszybciej obejść wszystkie groby, pozapalać znicze i ustawić kwiaty. Ci, którzy już odeszli otrzymali to co dla nich najważniejsze - modlitwę. Niech odpoczywają w pokoju!

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365