III dzień Triduum - wprowadzenie relikwii

Święty Charbel nowym orędownikiem naszej parafii

Dzień Zaduszny był wyjątkowo uroczystą chwilą dla parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach. Dzień wcześniej przeżywana była uroczystość odpustowa. Radość tej chwili przedłużyło triduum odpustowe.

Niedziela 2 listopada 2014 roku była dniem dziękczynienia za wszelkie prace podjęte w brzezińskiej parafii w ostatnim czasie. Uroczysta suma rozpoczęła się od poświęcenia nowego parkingu przykościelnego, którego dokonał Kanclerz Kurii, ks. Andrzej Kaszycki. Wprowadził on także do świątyni relikwie św. Charbela Makhloufa. Ten wyjątkowy mnich, pustelnik z Libanu jest bardzo znany na całym świecie, szczególnie poprzez spektakularne cuda, jakie za jego przyczyną czyni Bóg. Święty Charbel dzięki radykalnemu oddaniu się Panu za swojego życia, tych cudów teraz wyprasza wiele.

Również parafianie z Brzezin i okolicy doświadczyli jego pośrednictwa u Boga. Małe i większe cuda dokonały się jeszcze przed niedzielną uroczystością. Jego przybycie do parafii pw. Wszystkich Świętych również było cudowne. Dwóch pielgrzymów przywiozło relikwie z Libanu, by wyprosić łaskę życia dla małego Józia.

Podczas uroczystej mszy świętej, któej oprawę przygotowała Schola Parafialna, homilię wygłosił ks. Sylwester Iwan, kapelan szpitalny. Nawiazując do słów św. Charbela upominał przed zbytnim skupianiem się na materii, a odejściu od duchowości.

Na koniec eucharystii odbyło się ucałowanie relikwii świętego. Każdy z przybyłych otrzymał pamiątkowy obrazek nowego patrona. Młodzież z parafii rozprowadzała także książki na jego temat, modlitewniki i ikony.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przybycia tego wielkiego świętego do parafii brzezińskiej

"Miłość jest jedynym skarbem, który możecie zgromadzić w ciągu ziemskiego życia i który będzie trwał na wieki". Św. Charbel

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365