Impreza w majowym słońcu

Majówka z Rodziną” – tak brzmiało hasło V Festynu Rodzinnego, który odbył się 19 maja 2013 roku na Placu rekreacyjno-sportowym w Brzezinach. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola.

Na kolejną imprezę plenerową w naszej miejscowości przybyło bardzo dużo osób. Przyczyniła się zapewne do tego piękna pogoda oraz ciekawe atrakcje, które zostały przygotowane dla uczestników. Festyn rozpoczęła prezes stowarzyszenia, która przypomniała, że spotykamy się, by rodzinnie móc świętować urodziny Papieża Jana Pawła II. Tradycyjnie z tej okazji zostały złożone kwiaty przed popiersiem Ojca Świętego obok szkoły w Brzezinach.

W programie festynu znalazło się dużo ciekawych propozycji dla różnych grup wiekowych. Najmłodsi mogli wziąć udział w zabawach cyrkowych (kręcenie talerzami, jazda na monocyklu, chodzenie na szczudłach), spróbować puszczania wielkich baniek mydlanych, czy pozwolić na namalowanie na swojej twarzy np. pająka. Nie zabrakło dla nich także konkursów z nagrodami (Łowienie rybek, Zaprojektuj swoją koszulkę) i innych atrakcji, jak dmuchana zjeżdżalnia i trampolina. Starsi mogli popróbować swoich sił w paintballu, skorzystać z profesjonalnego masażu czy skonsultować się odnośnie stosowania kosmetyków. Całe rodziny zostały natomiast zaproszone do wzięcia udziału we wspólnej konkurencji, w której tata oblekał pościel, mama jeździła taczką, a dziecko strzelało gole.

Podczas całej imprezy można było zakupić domowe ciasta, pieczoną kiełbaskę czy różnego rodzaju napoje. Wśród uczestników festynu wylosowana została nagroda główna – kuchenka mikrofalowa.

Bogaty i ciekawy program prezentowany był również na scenie. Oprócz „Brzezinianek” zaśpiewały także młode wokalistki z Brzezin. Największą furorę zrobiły jednak występy najmłodszych z Akademii Przedszkolaka. Oprócz piosenek pojawiły się także tańce i przedstawienie.

Nowością festynu był I Turniej Sołtysów. Wzięły w nim udział 4 osoby, które musiały uporać się ze strzelaniem do celu (Wilhelm Tell), toczeniem opony (Formuła 1) oraz wbijaniem gwoździ na czas (Podkowa). Zwycięzcą turnieju okazał się Tadeusz Kuc z Bilczy, II miejsce zajęli Wiesława Domańska z Podwola i Robert Młynarczyk z Brzezin, a zaszczytne III miejsce przypadło Zofii Strójwąs z Brudzowa.

Całą imprezę można uznać za bardzo udaną. Ze słowami podziękowania i podziwu w stronę organizatorów zwrócił się także Wójt Gminy Morawica Marian Buras, który uczestniczył w festynie.

Festyn Rodzinny mógł się odbyć dzięki wsparciu wieli instytucji, organizacji, firm i osób prywatnych. Pragniemy szczególnie podziękować:

Gminie Morawica

Radom Sołeckim Brzezin i Podwola

Firmie Wyrób i Sprzedaż Artykułów Mięsnych Sławomira Woźniaka z Brzezin

Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach

Kazimierze i Sławomirowi Kurtkom - sklep w Brzezinach

Grzegorzowi Burasowi z Brzezin

Zdzisławowi Lachowi z Brzezin

Zdzisławowi Wosiowi z Brzezin

Kołu Gospodyń Wiejskich z Brzezin

Wolontariuszom Diecezjalnego Centrum Wolontariatu

Policealnej Szkole Medycznej z Morawicy

Firmie AVON

Pawłowi Stradomskiemu - Pizzeria Makumba w Brzezinach

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365