Jubileuszowa Kwesta

W dniach 31 października – 2 listopada 2023 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin wraz ze Scholą Parafialną im. św. Stanisława Kostki w Brzezinach przeprowadziło XV Kwestę na rzecz odnowy cmentarza w Brzezinach. Pieniądze zostaną przeznaczone na renowację kolejnych nagrobków oraz troskę o nekropolię.

Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem „Prawdziwym grobem zmarłych jest serce tych, którzy żyją”. Z puszkami kwestarskimi stali samorządowcy, harcerze, przedszkolaki, uczniowie okolicznych szkół, strażacy oraz członkowie stowarzyszenia. Wśród wolontariuszy znaleźli się m.in. burmistrz oraz poseł RP.

Akcja przy cmentarzu trwała łącznie 20 godzin. Pieniądze zbierane były również poprzez rozprowadzanie przez członków scholi zniczy – cegiełek.

W tym roku do pomocy w akcji zgłosiło się ok. 160 osób. Dzięki zebranym do tej pory pieniądzom udało się nie tylko uratować kilkadziesiąt nagrobków, ale podjąć szereg inicjatyw mających na celu zachowanie pamięci o zmarłych mieszkańcach lokalnej społeczności.

Podczas XV Kwesty na rzecz odnowy cmentarza w Brzezinach udało się zebrać 13 570 zł. Cieszymy się, że Kwesta wpisała się na stałe w kalendarz brzezińskich wydarzeń.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365