Kawa czy herbata?

Popołudniowe spotkanie w niedzielę 21 czerwca w Świetlicy "Przy Fontannie" w Brzezinach było bardzo udane. Na zaproszenie Duszpasterstwa Młodzieży GÓRA przybyły dorosłe osoby, by wspólnie porozmawiać na różne ciekawe tematy.

Przy gustownie zastawionych stolikach można było zamówić kawę, czekoladę, herbatę albo ziółka. Wszystko serwowane oczywiście bezpłatnie. Nie zabrakło też pysznych słodkości przygotowanych przez jednego z członków Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola. Tematem przewodnim spotkania były sprawy nadprzyrodzone. Dyskusje schodziły na temat cudów, złego ducha, nieba, piekła itp.

Na zakończenie poprzez krótki film przybliżono postać św. Miriam Baouardy pochodzącej z Ziemi Świętej i pozwolono również jej zabrać głos w dyskusji.

Wystrój świetlicy podczas spotkania stanowił zbiór dzbanków różnej wielkości. Miały one symboliczne znaczenie. To nie piękny wygląd decyduje o wartości. Spragniony człowiek nie nacieszy się z posiadania pustego dzbana. Tak też jest z nami i naszym życiem duchowym. Bóg chce, byśmy przede wszystkim troszczyli się o nasze życie duchowe.

Dzień później w tym samym miejscu spotkała się młodzież w rekordowej, jak do tej pory, liczbie 40 osób. Oprócz parafian pojawili się także goście z Kielc i okolicy.

Patronem spotkania był święty Józef Pelczar. Jego życiorys zachęcił do dyskusji nad pytaniem co ważniejsze w życiu: serce, czy rozum? Wnioski były rozmaite. Więcej światła w tym temacie dało zapoznanie się z odpowiedziami świętego biskupa. Klimat rozmowy umilała przyjemna muzyka, dobra herbata oraz dekoracja ze starodrukami i kwiatowymi sercami.

Spotkanie zakończył filmik przypominający, że w każdej chwili jest z nami Pan Jezus. Po odmówieniu wspólnej modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży, błogosławieństwa relikwiami św. Józefa Sebastiana udzielił ks. wikariusz Waldemar Wrzesień.

Zdjęcia z herbaty.

Zdjęcia z kawy.

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365