Kolejny szczyt zdobyty

W sobotę 29 sierpnia 2020 r. odbył się 2. Rajd „Korona Brzezin”. Jego uczestnikami byli członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin.

Grupa w godzinach popołudniowych zebrała się przy Świetlicy Przy Fontannie. Na początku zatrzymali się wszyscy przy kamieniu przypominającym o długości miejscowości Brzeziny. Przewodnikiem rajdu była Małgorzata Zegadło. Przybliżyła uczestnikom ideę ogródka zielnego i murala ze św. Franciszkiem, które powstały w ramach projektu ‘Laudato si’, realizowanego przez Szkolne Koło Caritas.

Gdy rajdowicze wyruszyli w drogę, minęli szkołę i remizę, aby przy kapliczce dedykowanej św. Hubertowi wejść do lasu. Trasa prowadziła obok leśniczówki, która na starej mapie oznaczona była jako gajówka. Po wyjściu z lasu grupa piechurów znalazła się na Podlesiu. Stamtąd udali się na przełaj (lub jak niektórzy mówili – na sagę) na jeden z brzezińskich szczytów – Górę Stokową (272 m n.p.m.). W tym miejscu Brzezinianie wspólnie zaśpiewali piosenkę „Stokowa Góra”, której autorem jest Marianna Węgrzyn.

Dalej łąkami i polami udało się przejść i znaleźć najwyższy punkt Góry Siedliskowej (273 m n.p.m.), na której znajduje się m.in. brzeziński kościół. Po wspólnym zdjęciu był jeszcze krótki postój na starym cmentarzu w lesie.

Na koniec grupa rajdowiczów dotarła do miejsca, gdzie paliło się już ognisko i tam przy wspólnym śpiewie i jedzeniu pieczonych kiełbasek zakończyli udany dzień.

/KP/

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365