Kolorowo w brzezińskim kościele

Dnia 13 kwietnia 2014 roku o godz. 10.00 w naszym kościele została odprawiona uroczysta msza. Rozpoczęła się przy wejściu do świątyni, gdzie ksiądz proboszcz Józef Knap przeczytał Ewangelię o wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Później przy dźwiękach pieśni "Chrystus Wodzem" ksiądz proboszcz przeszedł przez kościół, święcąc palmy. Za każdym razem na słowo "Chrystus" wszyscy podnosili palmy do góry. Można było poczuć radość z obecności Zbawiciela.

Podczas mszy świętej (tak samo jak na pozostałych dzisiejszego dnia) Opis Męki Pańskiej był czytany także przez świeckich. Po błogosławieństwie ksiądz proboszcz zaprosił do konkursu.

Konkurs Palm Wielkanocnych w naszej parafii organizowany jest już po raz siódmy. Za jego przygotowanie odpowiada Redakcja Pisma Parafialnego SANCTUS.

Konkurs poprowadził p. Damian Zegadło, który do jury zaprosił: ks. proboszcza Józefa Knapa, p. katechetkę Katarzynę Gruszczyńską, p. Lucynę Malicką prowadzącą zajęcia w Świetlicy "Przy fontannie" oraz p. Krzysztofa Kubickiego, Redaktora Naczelnego Pisma Parafialnego SANCTUS. Z roku na rok palmy biorące udział w konkursie są coraz piękniejsze i bardziej dopracowane. Po długich naradach udało się wybrać zwycięzców. Ze względu na dużą liczbę osób zostały przyznane miejsca w dwóch kategoriach:

Starsi
I miejsce - Natalia Nieśpielak z Kowali
II miejsce - Katarzyna Wawrzusiak z Brzezin
III miejsce - Aleksanda Szostak z Nidy
wyróżnienie - Karolina Malicka z Kowali

Młodsi
I miejsce - Mateusz Machulski z Nidy
II miejsce - Daniel Grudzień z Brzezin
III miejsce -Julia Wojcieszyńska z Brzezin
wyróżnienie - Piotr Baran z Nidy

Jak co roku, nagrody i upominki dla każdego ufundowało Pismo Parafialne SANCTUS. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy także paniom Justynie i Karolinie Machulskim za pomoc w organizacji.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365