Korona Brzezin

W sobotnie popołudnie 31 sierpnia 2019 roku odbył się I Rajd Pieszy "Korona Brzezin". Wzięli w nim udział członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola, łącznie 15 osób.

Pogoda była wyśmienita do przebywania na świeżym powietrzu. Rajdowicze wyruszyli o godz. 15.00 spod świetlicy na pl. Ks. Augusta Żołątkowskiego. Przeszli obok organistówki, dawnej remizy OSP, a także byłęgo zabytkowego dworu brzezińskiego. Trasa ul. Chęcińską trwała niedługo, bo celem wyprawy była Góra Hoża. Piękne plenery zachwycały rajdowiczów. Okolica sprzyjała relaksowi, spokojnym rozmowom i ciekawym pomysłom. Szczyt został zdobyty po ok. 45 min. Góra Hoża ma wysokość 289,6 m.

Dalej kroki piechurów pokierowały się w stronę Nidy do krzyża upamiętniającego założenie wspólnoty leśnej w 1909 roku. Grupa miała siłę i chęci więc zawędrowała także na Boszki, gdzie wśród drzew udało się odnaleźć niestety zaniedbaną kapliczkę.

Droga powrotna prowadziła obok Góry Jodkowej, a na końcu przez górki plebańskie, gdzie krótki postój odbył się przy metalowym krzyżu. Ostatni odcinek trasy poprowadził grupę obok plebani do świetlicy, a później na przygotowane dla wytrwałych piechurów ognisko.

Był to wyjątkowo mile spędzony czas.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365