Kościół wypełniony kolorami

Tegoroczne Święta Wielkanocne wypadają wyjątkowo wcześnie więc i Niedzielę Palmową świętujemy już 20 marca 2016 r. Pomimo chłodu, ten pierwszy dzień wiosny w kościele w Brzezinach zgromadził  wielu wiernych, szczególnie dzieci.

Najbardziej uroczysty charakter miała Msza Święta o godz. 10.00. Rozpoczęła się przed wejściem głównym do kościoła, gdzie ks. proboszcz odczytał fragment Ewangelii opowiadający o triumfalnym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy. Następnie odbyło się poświęcenie palm. W trakcie Liturgii Słowa została odczytana Męka Pańska z podziałem na role.

Po zakończonej Eucharystii odbył się IX Konkurs Palm Wielkanocnych zorganizowany przez Redakcję Pisma Parafialnego SANCTUS. Co roku uczestników jest coraz więcej. Tym razem zaskoczyła nie tylko liczba osób, które się zgłosiły do konkursu, ale niesamowicie wysoki poziom wykonanych palm. Jury miało tak duże trudności, że zdecydowano na następny rok zmienić kryterium konkursowe - na największą palmę, co ułatwi wybór.

Po długich obradach wyróżniono:

W kategorii młodszej:
I miejsce - Julia Siekaniec
II miejsce - Jan Głodek
III miejsce - Maja Malicka

W kategorii starszej:
I miejsce - Julia Wojcieszyńska
II miejsce - Aleksander Węgrzyn
III miejsce - Hanna Krasoń

Wyróżniono także Sylwię Baran.

Członkami jury byli: katechetka Katarzyna Gruszczyńska, przewodnicząca PZC Aneta Łyżwa, redaktor naczelny SANCTUS Krzysztof Kubicki. Obrady odbywały się pod czujnym okiem ks. proboszcza Józefa Knapa. Konkurs poprowadził Damian Zegadło. W organizacji pomogli: Justyna Machulska, Sebastian Siwek i Wiktoria Wojcieszyńska.

Sponsorem nagród było Pismo Parafialne SANCTUS. Każdy uczestnik konkursu otrzymał coś na pamiątkę.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365