Kronika wydarzeń przedszkolnych – kwiecień, maj i czerwiec 2014

Aby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!

Przedszkolaki z grup II, wraz z wychowawczynią Joanną Strójwąs, zaprosiły do przedszkola pielęgniarkę szkolną, aby nauczyła ich prawidłowego mycia zębów i powiedziała, jak należy dbać o swój zdrowy uśmiech. Wszystkie dzieci bardzo solidnie przykładały się do szczotkowania i po wysłuchaniu prelekcji na temat zasad prawidłowej higieny jamy ustnej zasłużyły na miano właściciela śnieżnobiałego uśmiechu. Z rąk pani pielęgniarki otrzymały pamiątkowy dyplom

Uroczyste obchody Dnia Ziemi

Już po raz kolejny odbyły się w grupie średniej obchody Dnia Ziemi z udziałem rodziców i zaproszonego gościa – prezes SPBiP pani Marianny Węgrzyn, która zgodziła się pełnić funkcję przewodniczącej jury w ekologicznym konkursie recytatorskim pod hasłem „Ziemio, kocham cię”.

Jak co roku, dzieci recytowały wiersze ekologiczne, wkładając w to swoje najlepsze umiejętności aktorskie. Jury wyłoniło zwycięzców, którzy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy i drobne upominki ufundowane m.in. przez UG w Morawicy.

Dodatkowym punktem obchodów było przedstawienie pt. „Sprzątanie na Łysej Górze”, które średniaki przygotowały dla swoich rodziców pod kierunkiem wychowawczyni. Ponadto, rodzice wraz ze swoimi pociechami mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną w quizie, który w formie zabawy uczył, jak dbać o nasze środowisko.

Tego dnia również dzieci z pozostałych grup ruszyły w plener wraz ze swoimi wychowawcami, aby nauczyć się, na czym polega prawdziwe dbanie o środowisko i segregowanie śmieci pozostawianych przez ludzi.

Dzień Mamy i Taty

Dnia 30 maja 2014 r. w grupie maluchów i starszaków odbył się uroczysty Dzień Mamy i Taty. Dzieci najmłodsze przygotowały piękną inscenizację „Marzenie biedronki”, recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki dedykowane specjalnie dla rodziców. Grupa starsza zaprezentowała wiersze oraz piosenki. Po zakończeniu przedstawienia i złożeniu życzeń dla rodziców oraz gromkich brawach wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Życzeniom i pocałunkom nie było końca.

Cała Polska Czyta dzieciom – 1-8 czerwca 2014 r.

XIII ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – Czytanie to mądra rzecz!

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w przedszkolu zorganizowano zajęcia mające na celu uświadomienie wszystkim, jak ważne jest czytanie. Dzieci słuchały czytanych przez panie bajek, a potem w grupach tworzyły swoją księgę baśni. Dla grupy maluchów była to pierwsza taka akcja, ale sądząc po atmosferze, jaka panowała w sali, bardzo udana.

Czytajmy swoim dzieciom 20 min. dziennie. Codziennie.

Przedszkolaki z gr. II w tym roku zaprosiły do czytania zuchy z Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty” z ZS w Brzezinach oraz harcerzy z 44 KDH z ZS w Brzezinach. W ramach akcji dzieci były na wycieczce w Centrum Kultury w Morawicy, gdzie zwiedziły bibliotekę publiczną. Pracownicy tejże instytucji na inaugurację tygodnia czytania przeczytali sztandarowy utwór akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, tj. Lokomotywę J. Tuwima. Dzieci zapisały się również do biblioteki szkolnej, gdzie przez cały tydzień mogły samodzielnie wypożyczać sobie książki. Ponadto, jak co roku, odbył się konkurs plastyczny, który w tej edycji akcji był po hasłem: „Moja ulubiona bajka”. Dzieci pod okiem rodziców wykonały przepiękne ilustracje bohaterów swoich ulubionych książeczek. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie i oczywiście nagrodzone.

Czytanie dziecku to najlepsza i najtańsza inwestycja w jego przyszłość.

Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!

 

 

 

 

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365