Kronika wydarzeń przedszkolnych – listopad 2015

Pamiętamy o zmarłych

Dnia 30.X.2015r. dzieci z naszego przedszkola odwiedziły pobliski cmentarz. Symbolicznie zapaliły znicze na grobie żołnierza i grobach nauczycieli, którzy kiedyś pracowali w szkole w Brzezinach.

Przedstawienie

Dnia 4 listopada do naszego przedszkola została zaproszona grupa teatralna prowadzona przez mgr Beatę Łabęcką z przedstawieniem „Urodziny Drzewa”. Uczniowie z klasy IV sprawili ogromną radość przedszkolakom, zarówno młodszym jak i starszym. Czekamy na następne przedstawienia z niecierpliwością.

Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada o godz. 14.00 w Punkcie Przedszkolnym „Akademia Przedszkolaka” w Brzezinach odbyła się uroczystość z okazji Święta Narodowego 11 Listopada z udziałem rodziców dzieci z grupy II zerowej. Dzieci zaprezentowały rodzicom wiersze i pieśni patriotyczne.

Na uwagę zasługuje fakt, iż dzieci podeszły do tego tematu z dużą ciekawością, zadawały dużo pytań, z ogromnym zaangażowaniem nauczyły się wierszy i pieśni patriotycznych.

Występ dzieci był bardzo dobrze przyjęty przez rodziców. Świadczył o tym wyraz zadumy i zachwytu na twarzach obecnych.

Święto Niepodległości 11 Listopada to bardzo poważna tematyka, ale możliwa do zrealizowania przez przedszkolaki.

Konkurs „Pani Jesień”

W Akademii Przedszkolaka odbył się w miesiącu październiku I Jesienny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Pani Jesień”.

Wpłynęło 20 przepięknych prac, a finał konkursu odbył się 19 listopada b.r. Komisja konkursowa w składzie : Hanna Kuta, Agata Kurdek i Joanna Strójwąs wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach:

Pierwsza kategoria – prace przestrzenne :

I miejsce – Julia Jabczyk

II miejsce – Malwinka Januszek

Wyróżnienia : Antoś Jonkisz oraz Amelia Jeziorska

Druga kategoria – kompozycje płaskie:

I miejsce – Natalia Znój

II miejsce – Gabrysia Witkowska

Wyróżnienia : Natalia Baran, Maja Malicka

Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowało SPBiP.

Wszystkie prace można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w Centrum Samorządowym w Morawicy.

Wycieczka do Kielc

17 listopada przedszkolaki z Brzezin udały się na wycieczkę do Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach oraz Manufaktury Słodyczy. W muzeum dzieci poznały historię zabawek tam znajdujących się, miały również okazję pobawić się zabawkami, którymi prawdopodobnie bawili się ich rodzice a może nawet dziadkowie. W „Magii Karmelu” przedszkolaki obserwowały, jak powstają karmelki, kosztowały różnych smaków, a nawet samodzielnie robiły swoje lizaki. Ta przyjemność przypadła w udziale nawet opiekunom dzieci. To była naprawdę słodka przygoda.

Konkurs ekologiczny

Przedszkolaki z gr. III pod opieką Anety Armańskiej i Doroty Ksel wzięły udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla Przedszkoli 2015.

Tegoroczna edycja „ZRÓB TO SAM” ma na celu propagowanie idei troski o środowisko naturalne wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz rodziców i nauczycieli.

Prosimy wszystkich o oddanie swojego głosu na naszą pracę w dniach od 26 do 30 listopada na stronie internetowej konkursu.

Zasady i regulamin głosowania znajdują się w zakładce „Dla głosujących”.

Dziękujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Również w naszym przedszkolu ten najukochańszy pluszak miał swoje święto. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem Misiem. W każdej grupie dzieci tańczyły, karmiły, kolorowały i wyklejały misie. Wszyscy doskonale się bawili w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół.

 

Zabawa Andrzejkowa w przedszkolu

27 listopada 2015 r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. Dzieci poznały zwyczaje poprzez zabawę: było lanie wosku, ciągnięcie karty „Kim będę”, wbijanie szpilki w serce z imieniem chłopca lub dziewczynki, oraz zabawa z kapciami, które wędrowały przez całą salę aż do drzwi. Wróżbom towarzyszyła muzyka oraz znakomite humory.

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365