Kronika wydarzeń przedszkolnych – marzec, kwiecień 2014

18 marca 2014 roku gościł w naszym przedszkolu ukraiński cyrk SZOK. Była żonglerka piłeczkami i maczugami, akrobacje z obręczami, tresura gołębi i śmiesznego pieska pudelka, oraz fantastyczna prezentacja tańca z wężem – pytonem tygrysim. Klaun popisywał się jazdą na jednokołowym rowerku i na mini rowerku, który naszym dzieciom wydawał się za mały do jazdy. Swoich sił w cyrkowej akrobacji próbowały też nasze przedszkolaki. Największe emocje wywołał jednak wąż. Chętne dzieci mogły go dotknąć, a nawet założyć na szyję. Występ aktorów cyrkowych wywołał u dzieci wielki podziw i aplauz.

Pierwszy Dzień Wiosny przedszkolaki powitały hucznie i kolorowo. Wszystkie grupy przygotowały na ten dzień piosenki i wierszyki, aby jak najszybciej przegonić zimę. Następnie przemaszerowały z osobiście przygotowanymi Marzannami w barwnym korowodzie do pobliskiego lasu, aby ją pożegnać. Teraz zima na pewno szybko nie powróci.

Dnia 1 kwietnia wybraliśmy się całym przedszkolem do kieleckiego EXBUDU na przedstawienie pt. „Bajka o komputerowym rycerzu i księżniczce z książki” w wykonaniu Teatru Wrocławskiego OchArt. Było to ciekawe przedstawienie zagrożeń czyhających na dzieci, a wynikających z niewłaściwego używania Internetu.

Dnia 16 kwietnia do przedszkola przyjechał teatrzyk ARTMA z Krakowa z przedstawieniem „Wiosna na polanie”. Była to wesoła i pouczająca nauka o tematyce wiosennej z elementami ekologii – jak dbać o Ziemię i jak segregować śmieci. Dzieci poznały charakterystyczne cechy pory roku, jaką jest wiosna, zwierzęta i prace, jakie wykonuje się wiosną. Kolorowe postacie bardzo podobały się przedszkolakom, dzieci chętnie brały udział w zaproponowanych zabawach.

 

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365