Kronika wydarzeń przedszkolnych – październik 2015

W roku szkolnym 2015/2016 w Punkcie Przedszkolnym "Akademia Przedszkolaka" w Brzezinach działają cztery oddziały, w których przebywa 73 dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Znajdują tu opiekę, zabawę i edukację, pomoc logopedyczną oraz smaczny posiłek. Wykwalifikowany personel dba o zapewnienie różnych atrakcji. Dzieci uczestniczą w zajęciach dodatkowych: tańce, gimnastyka korekcyjna, religia, język angielski. Powstał zespół ludowy "Mini-Brzezina", który wystąpił już na Dniach otwartych w Centrum Samorządowym.

Wyjazd do Teatrzyku „Kubuś” w Kielcach

09.10.2015 r. wszystkie grupy przedszkolne udały się na wycieczkę do Teatru „Kubuś” na przedstawienie pt. „Przygody Koziołka Matołka”. Po fantastycznym spektaklu odbyło się spotkanie z aktorką Beatą Orłowską. Dzieci mogły spróbować swoich sił na scenie, poznały pracę aktora oraz rekwizyty, jakimi się posługuje.

„Smakowite” zajęcia

29.09.2015 r. grupa I przygotowała samodzielnie śniadanie, które zostało potem wspólnie zjedzone. Dzieci przyniosły domowe przetwory oraz świeże pieczywo, z których zrobiły kanapki. Było smacznie i wesoło.

Jesienne przedstawienie

16.09.2015 r. przedszkolaki z grupy I powitały Panią Jesień przedstawieniem wyreżyserowanym przez wychowawcę grupy Karolinę Chłąd. Scenografię oraz wspaniałe stroje stworzyła pani Dorota Kowalczyk. Dzieci najpierw zaprezentowały się przed kolegami i koleżankami z „Akademii Przedszkolaka”, a o godzinie 13:15 ich występ obejrzeli rodzice oraz pani prezes SPBiP Marianna Węgrzyn. Przedszkolaki odegrały swoje role niczym prawdziwi aktorzy. Dopełnieniem spektaklu były odpowiednio dobrane utwory muzyczne i choreografia taneczna. Oklaskom nie było końca.

Dni Otwarte Gminy

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365