Kronika wydarzeń przedszkolnych – wrzesień-październik-listopad 2016

Wycieczka do lasu

Dnia 23.09.2016 r. przedszkolaki z grupy II wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu w poszukiwaniu Pani Jesieni. Dzień był słoneczny, pogoda sprzyjająca spacerom. W promieniach jesiennego słońca były widoczne złociste kolory leśnych drzew i krzewów. Jesień zagościła już w naszym lesie na dobre. Oby liście szybko nie spadły z drzew i aby Złota Polska Jesień trwała długo. Dzieci nazbierały i przyniosły do kącika przyrody do przedszkola jesienne skarby lasu.

Magiczny świat książek - spotkanie z panią bibliotekarką

Teatrzyk w przedszkolu

Dnia 27 października 2016 roku do naszego przedszkola zawitał teatrzyk Blaszany Bębenek z przedstawieniem „Nie wszystko złoto co się świeci”. Aktorzy przedstawili prawdziwe wartości płynące z otaczającej nas przyrody, a także zaprosili dzieci do wspólnej zabawy, dzięki czemu mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy.

Ślubowanie przedszkolaków

II Jesienny Konkurs Plastyczny

Na straganie

Dzień Pluszowego Misia

"Strrraszne" zabawy

Dzień 26 października upłynął w grupie Kubusia Puchatka, pod kątem różnych „strasznych” gier i zabaw.

Wiadomo nie od dziś, że dzieci uwielbiają wszelkie przebieranki i każdą okazję do tego traktują jako świetną zabawę. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły przebrane za postaci z bajek oraz filmów i wzięły udział w różnych konkurencjach przygotowanych przez prowadzącą – „tajemniczą czarownicę”. Odbyło się między innymi: poszukiwanie ukrytych cukierków oraz konkurs na najciekawsze przebranie, w którym nagrodą były uwielbiane przez wszystkie dzieci słodycze.

Zabawy Andrzejkowe

 

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365