Kwesta na medal

W dniach 31 października - 2 listopada odbyła się X Jubileuszowa Kwesta na rzecz odnowy cmentarza w Brzezinach. Jej organizatorami niezmiennie są Schola Parafialna i Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola.

Do akcji zaangażowało się ok. 150 osób. Wśród nich byli samorządowcy z gminy Morawica i Sitkówka-Nowiny, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół z Brzezin, Kowali, Morawicy i Bilczy, strażacy OSP, społecznicy i młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży GÓRA. Tradycyjnie kwestowali do puszek przy wejściu na cmentarz oraz rozprowadzali znicze cegiełki.

Hasłem tegorocznej kwesty było: „Bo śmierć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać.” Przygotowano także cegiełki z rysunkiem tradycyjnie wykonanym przez p. Agatę Kurdek.

Przy okazji akcji na płocie cmentarnym zawisł baner „Nigdy więcej wojny” z krótkimi sylwetkami osób, których tabliczki znalazły się na brzezińskim Murze Pamięci Ofiar Wojen.

Dzięki hojności wielu osób udało się w tym roku zebrać 11 089,10 zł.

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola oraz Schola Parafialna bardzo dziękują za każdą złotówkę ofiarowaną w tym roku i w poprzednich latach. Składają także serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom.

Do tej pory z pieniędzy kwesty udało się odnowić ponad 30 nagrobków, wybudować Mur Pamięci Ofiar Wojen z 32 tabliczkami, wykonać grób ekumeniczny, opracować internetową bazę cmentarza oraz zatroszczyć się o teren wokół muru cmentarnego.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365