Kwesta w 150 roku istnienia cmentarza

W dniach 30.10-02.11.2016 w Brzezinach odbyła się także VIII Kwesta na rzecz odnowy cmentarza, którą zorganizowała Schola Parafialna oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola. Zaangażowało się w nią ok. 120 wolontariuszy, którzy uzbierali 8581 zł. Akcja odbyła się w tym roku pod hasłem: „Kto znał wspomni, kto kochał nie zapomni”.

Dziękujemy Samorządowcom z gminy Morawica i Sitkówka-Nowiny, dyrektorom szkół z Brzezin, Dębskiej Woli i Obic, nauczycielom i uczniom z Brzezin, Kowali, Bilczy i Morawicy, druhom OSP Brzeziny, Nida i Kowala, Parafialnemu Zespołowi Caritas, członkom Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola oraz Scholi Parafialnej im. św. Stanisława Kostki. Bóg zapłać także wszystkim, którzy wsparli finansowo akcję.

Dzięki dotychczasowym zbiórkom udało się już odnowić 24 nagrobki (żeliwne, kamienne, drewniane), wybudować grób ekumeniczny, oraz Mur Pamięci Ofiar Wojen (który w tym roku został dokończony). Na ukończeniu są również prace nad internetową bazą cmentarza wraz z wyszukiwarką grobów. Zachęcamy do zgłaszania inicjatyw, które warto podjąć w celu ochrony i odnowy zabytkowego cmentarza w Brzezinach.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365