Kwestowali szósty raz

8614 zł zebrane na renowację cmentarza przez ok. 150 wolontariuszy w czasie 21 godzin trwania akcji.  Tak wygląda liczbowe podsumowanie VI Kwesty na rzecz odnowy cmentarza w Brzezinach, która w dniach 31 października - 2 listopada 2014 roku odbyła się pod hasłem "Pamięć serca nazywa się wdzięcznością"

Choć głównym celem akcji jest zebranie funduszy na ratowanie najstarszych i najciekawszych nagrobków na brzezińskiej nekropolii to nie liczby są najważniejsze. Prawdziwym sukcesem kwesty jest jej pozytywny odbiór w środowisku lokalnym. Kolejny raz nie zawiedli samorządowcy z gminy Morawica i Sitkówka-Nowiny, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z Brzezin, Kowali, Morawicy i Bilczy, członkowie SPBiP. Bez względu na zmieniające się warunki pogodowe dzielnie stali z puszkami i z uśmiechem na twarzy. Nie zawiodła młodzież ze scholi, ministranci, redakcja SANCTUSA, której udało się rozprowadzić wszystkie znicze-cegiełki. Przede wszystim nie zawiodły osoby odwiedzające cmentarz w Brzezinach, które nie przechodziły obojętnie obok kwestujących. Każdy grosik wrzucony do puszki był tak samo ważny, bo był darem serca. Wszyscy są przekonani, że to pomoże w zachowaniu w pamięci tych, którzy z tego świata już odeszli.

Tradycyjnie już, przy okazji akcji, pojawił się także baner "Zasłużyli na naszą pamięć". Tym razem znalazły się na nim życiorysy osób związnych z tym terenem, których groby znajdują się w różnych zakątkach świata. Zaprezentowani na nim zostali kapłani ks. bp Mieczysław Jaworski, Ks. Piotr Ściegienny, ks. Leon Łomiński, ks. Piotr Czerna, ks. Edward Malicki, ks. Edward Nowak, zakonnica s. Serafina Zofia Rabiej, nauczyciel Apolinary Korczyński, archiwistka Elżbieta Kobierska-Motas oraz policjant stracony w Twerze, Stanisław Rabiej.

Organizatorzy kwesty: Schola Parafialna im. Św. Stanisława Kostki i Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji.

/KP/

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365