Laureaci z Brzezin

Profilaktyka przeciwpożarowa jest bardzo ważna, szczególnie wśród młodych ludzi. Jedną z jej form jest przeprowadzany co roku na terenie naszego kraju Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej organizowany przez Państwową Straż Pożarną.

27 marca w Zespole Placówek Oświatowych odbyły się eliminacje gminne. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem pisemnym składającym się z zadań zamkniętych. W zależności od wieku, uczniowie rywalizowali w dwóch grupach: szkół podstawowych i gimnazjalnych. Komisja konkursowa składała się z dwóch oficerów Komendy Miejskiej PSP w Kielcach oraz prezesa gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Uczniami reprezentującymi Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzezinach byli: Mateusz Engel kl. VI, Krzysztof Stachura kl. V, Tomasz Korban kl. III gim., Szymon Kruk kl. I gim. Uczestnikami zaopiekowali się pan Krzysztof Kubicki oraz pani Agata Kurdek.

I miejsce w kategorii szkoła podstawowa zajął reprezentant Brzezin – Krzysztof Stachura.  Takie samo miejsce w kategorii gimnazjum zajął też uczeń z naszej miejscowości – Tomasz Korban. Zwycięzcy obu etapów będą uczestniczyli w etapie powiatowym, który odbędzie się 13 kwietnia.

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365