Lights off

Portal Brzeziny - Jak rozpoczęła się Wasza przygoda z muzyką i skąd tak oryginalna nazwa?

Piotr Młynarczyk (gitara prowadząca) - Zespół muzyczny powstał w 2010 roku na Zlocie Stulecia Harcerstwa w Polsce. Nasza koleżanka miała urodziny i na szybko trzeba było skompletować jakiś zespół. Zagraliśmy we czterech kilka harcerskich piosenek, następnie na ognisku zostaliśmy poproszeni o występ. Następnego dnia siedząc w namiocie - kuchni, spojrzeliśmy na ścianę a tam była przywieszona kartka z napisem Gaście Światło a więc pomyśleliśmy że to na naszą cześć. Właśnie stąd się wzięła nazwa zespołu.

PB - To nie była jednorazowa przygoda, pomysł przetrwał, jednak w zmienionym składzie?

PM - Po Zlocie graliśmy trochę razem ale szybko pierwotny skład się rozleciał zostaliśmy tylko my dwaj tj. Czarek Cieśliński i Piotrek Młynarczyk. Graliśmy sobie dla przyjemności we dwóch przez następny rok. Około kwietnia 2011 do zespołu dołączył perkusista Wojciech Włodarczyk z Brzezin. I tak minął kolejny rok. Graliśmy covery takich zespołów jak Metallica, Iron Maiden, AC/DC.

PB - Korzystaliście z pomocy specjalistów, czy wszytko jest efektem tylko częstych prób?

PM - Wraz z Czarkiem zaczęliśmy uczęszczać na lekcje gry na gitarze w Domu Kultury „Sabat” pod okiem pana Rafała Pituli. Tam poznaliśmy Klaudię Kwietniewską, również jego uczennicę. Wraz z Klaudią robiliśmy próby w domu Wojtka, graliśmy dużo bluesa, rocka a niekiedy nawet metal. Klaudia na początku zajęła się wokalem, teraz jest basistką i drugim głosem. W takim składzie 20 maja 2012 roku mieliśmy nasz debiut na Festynie Rodzinnym w Brzezinach. Na początku czerwca 2012 roku do zespołu dołączyła dziewczyna o bardzo silnym i melodycznym głosie - Weronika Śnioch z Morawicy.

PB - Jakie macie plany na przyszłość?

PM - Chcielibyśmy kiedyś osiągnąć coś naprawdę wielkiego, nagrać płytę czy grać przed wielkimi gwiazdami, w tym celu staramy się jak najczęściej mieć próby, grać na różnych imprezach plenerowych itp. W najbliższym czasie, gdy już dopracujemy nasze utwory do perfekcji mamy w planach wydanie mini albumu. Ruszyła również sprzedaż koszulek z angielską wersją logo naszego zespołu „LIGHTS OFF”. Wszystkich zapraszmy na nasze koncerty.

PB - Dziękuję bardzo za rozmowę i życzę sukcesów.

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365