Spotkanie osób konsekrowanych

W niedzielne popołudnie 30 października 2022 r. na brzezińskiej plebanii odbyło się spotkanie osób konsekrowanych pochodzących z parafii Brzeziny. Przybyli na nie ks. prof. Tadeusz Biesaga, ks. Zygmunt Kwieciński, ks. Marek Jędrocha, s. Klara Maria Machulska i o. Jakub Zawadzki.

Rodacy mieli okazję z bliska obejrzeć wizerunek Królowej Wszystkich Świętych wraz z nowymi szatami i koronami. Wyrazili podziw dla tej inicjatywy i zachwyt nad efektem prac. Później przy wspólnym stole był czas na rozmowy nt. powołania i swoich doświadczeń na wybranej drodze. Na koniec zostali poproszeni o przeniesienie obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus do parafialnej świątyni, która jest im nadal bliska.

Niedzielne świętowanie zakończyło pierwsze Nabożeństwo do Królowej Wszystkich Świętych, na którego treść Kuria Diecezjalna w Kielcach wydała „nihil obstat”. Poprowadził je wraz z rozważaniem proboszcz parafii, ks. kanonik Józef Knap. W jego trakcie obraz Królowej Wszystkich Świętych w nowych szatach po raz pierwszy został wystawiony do publicznej czci.

Nabożeństwo składa się z 10 części. Rozpoczyna je tradycyjna pieśń „O Maryjo witam Cię”, przy której od dziesiątek lat w Brzezinach, w każdą niedzielę odsłaniany jest obraz Matki Bożej. Później następuje stała modlitwa do Królowej Wszystkich Świętych. Cztery kolejne części to wezwania dziękczynne i błagalne (są one różne w każdym miesiącu, dopasowane do świąt, wydarzeń, okresu) przeplecione autorską pieśnią „Pieśń do Królowej Wszystkich Świętych”. Część siódmą stanowi Akt oddania Matce Bożej autorstwa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Część ósma to fragment Pisma Świętego dotyczący tematu świętości (na każdy miesiąc inny). Część dziewiąta to wezwania z Litanii do Patronów Brzezińskich (dopasowane zgodnie z miesiącem wspomnienia liturgicznego) poprzedzone modlitwą do wszystkich Świętych. Nabożeństwo kończy tradycyjna pieśń „W majestacie, na niebieskim tronie”.

Podczas uroczystości w Brzezinach w innych dniach pojawili się także inni rodacy: ks. Czesław Krzyszkowski, s. Bonawentura Socha, ks. Dariusz Węgrzyn.

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365