Matka ekumenizmu kolejną orędowniczką w Brzezinach

Trwając w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Pana Kościół zaprasza nas do szczególnej radości. 15 grudnia 2019 roku w Niedzielę Gaudete w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach odbyło się wprowadzenie relikwii bł. Bolesławy Lament. Dokonał tego ks. Władysław Zązel, kapelan Związku Podhalan, członek Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski.

Podczas uroczystej sumy relikwie bł. Bolesławy zostały umieszczone na bocznym ołtarzu z jej wizerunkiem, który został udekorowany różowymi różami. Oprawę liturgii przygotowała schola i chór parafialny. Mszę świętą zakończyło błogosławieństwo relikwiami nowej patronki.

Błogosławiona Bolesława Lament żyła na przełomie XIX i XX wieku. Jej duchowym przewodnikiem był obecny w brzezińskim kościele w znaku relikwii bł. Honorat Koźmiński. Przeżywając boleśnie rozdarcie jedności Kościoła przez podziały chrześcijan, dostrzegła w sobie powołanie do pracy nad zjednoczeniem Kościoła przez troskę o braci odłączonych. Była założycielką nowego zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

Niech nowa patronka uczy nas odnajdywać w naszym życiu drogę pokoju i jedności.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365